Herbet George Wells - Nematomas žmogus

Pradėjau skaityti klasiką. Su klasika problema, kad nėra lengvą ją rasti knygyne.

Nematomumas yra privalumas tik dviem atvejais: jeigu nori ką nors pavogti arba jeigu nori ką nors primušti. Na, bent jau taip teigia pats Nematomas žmogus ir aš jam pritariu (bet tik šituo klausimu). Kadangi tik tam yra tinkamos jo galios, tai Nematomas žmogus norėtų sukurti savo teroro valstybę, deja vienas lauke ne karys, o teroristo bendrininku niekas būti nenori.

Žinot man iškilo klausimas ar nereikėtų šioje knygoje paieškoti gilesnių minčių? O jų juk tikrai galime rasti: 1) žmonės netiki tuo ko nemato ir nesupranta – iš pradžių niekas nenorėjo patikėti Nematomo žmogaus egzistavimu, o po to visi ėmė jį mušti; 2) Balta varna būti labai sudėtinga – niekas nesupranta Nematomo žmogaus, niekas nenori jam padėti. 3) nuostabu, kaip maža gali padaryti žmogus, kai jis yra vienas! Herbet George Wells.

Galėčiau tęsti, bet geriau patys paskaitykite ir paieškokite.

Istorija tikrai įdomi, nors jai jau daugiau nei 100 metų, parašyta 1897. Vis tik man nepatiko vienas dalykas – pasakotojo pozicija: jis nei iš dievo pusės pasakoja, nei iš dalyvio...

Mano vertinimas:

net jei aš knygai neskiriu maksimumo, vis tiek išsilaikiusi daugiau nei kiekvieno iš jūsų amžius, jinai tikrai verta jūsų dėmesio.

Brukštelk žinutę