Kaip nesušalti

Vasarą kalbėjom apie tai kaip atvėsti, dabar laikas pakalbėti apie tai kaip nesušalti. Galu gale juk žiemos sezonas Lietuvoje daug ilgesnis.

Lengviausias būdas būtų įsigyti USB šildomas pirštines arba USB šildoma užtiesalą, bet jeigu nenorite be reikalo išlaidauti pabandykite pritaikyti šiuos patarimus.

1) Rinkitės mažas erdves. Jeigu galite, persikraustykite gyventi į mažesnį kambarį. Mažesniam kambariui prišildyti reikia mažiau laiko ir energijos. Nepamirškite visuomet uždaryti duris, neišleiskite šilto oro. Padarykite dar geriau, užklijuokite visus durų plyšius.

Gal netyčia teko matyti filmuose ar muziejuose senovines lovas? Jos būdavo tokios masyvios su užuolaidomis ant šonų. Jeigu jums šalta miegoti naktį, tuomet reiktų sugalvoti, kaip pasistatyti panašią palapinę. Audeklas tarsi atitveria dalį kambario ir sulaiko šiltą orą prie jūsų.

2) Užtraukite užuolaidas. Jeigu jūsų langai ne į šiaurę, tai iš ryto turėtumėte atitraukti užuolaidas ir leisti saulei bent šiek tiek prišildyti jūsų kambarį. Tačiau ant nakties užuolaidas turėtumėte užtraukti, kad neišleistumėte šilumos. Storos, sunkios užuolaidos sulaikys naktinius vėjus, jeigu jūsų langai nėra idealiame stovyje. Galu gale, nepatingėkite tuos langus užklijuoti, o jeigu reikia net užkalti plėvele, žiema šiluma daug svarbiau už gražų vaizdą.

3) Susitvarkykite namus. Dulkių šluostimas nepadarys namų šiltesnių, bet judėjimas priverčia kraują tekėti greičiau ir dėl to jums bus šilčiau. Pasivaikščiokit, pašokinėkit, padarykit mankštą.Judėkit!

4) Padidinkite drėgnumą. Drėgmėje yra šilumos. Turbūt nereikia sakyti jums, jog karštas dušas/vonia sušildo jūsų kūną. Tačiau pasinaudoję vonia neskubėkite išleisti vandens, palikdami jį garuoti, taip paprastai padidinsite patalpų drėgnumą.

5) Prisipilkite karšto vandens į butelį. Jeigu vasara mėgote gerti Coca Cola, tai tikiuosi, jog neišmetėte tų dvilitrinių butelių. Pripildę juos karšto vandens galėsite lengvai susišildyti savo rankas. Taip pat galite paguldyti į lovą, kad sušildytų jums patalą prieš miegą.

6) Įjunkite šviesą. Nuoširdžiai tikiuosi, jog dar neperėjote prie taupiųjų lempučių, nes tokiu būdu atsisakėte vieno iš efektyviausių būdų prišildyti patalpą.

7) Uždekite žvakutę. Nors ir maža žvakė gali sugeneruoti pakankamai šilumos. Tačiau elkitės atsargiai su ugnimi, kad nepadegtumėte savo namų.

8) Gaminkite valgyti. Gaminant valgyt, verda puodai, viskas garuoja labai greitai prišildo patalpą. Jeigu kepsite pyragą, palikite orkaitę atidarytą, leiskite šilumai išlipti iš pečiaus.

9) Valgykite sočiai. Turbūt nereikia būti genijum, kad suprastum, jog šilta arbata ir šiltas maistas sušildo jūsų kūną. Tačiau vien šilto maisto neužtenka, valgykite riebiai ir valgykite daug. Jūsų kūnui palaikyti temperatūrą reikia energijos, o energija gauna iš maisto. Būdamas alkanas sušalsit greičiau.

10) Išeikite pasivaikščioti. Jeigu lauke labai šalta, tai grįžus, namie atrodys gerokai šilčiau. Jeigu pas jus namie nešildoma, o pas jūsų pažįstamus šildoma, tai puiki proga juos aplankyti bei artimiau pabendrauti.

11) Apsirenkite šiltai. Renkitės sluoksniais. Kuo daugiau sluoksnių tuo geriau. Marškiniai vienas sluoksnis, megztukas antras, paltas trečias ir t.t. Kiekvienas sluoksnis sulaiko tam tikrą kiekį oro, kuo oras arčiau kūno, tuo jis šiltesnis. Jeigu tarkim jūs esate apsivilkę tik marškinius ir paltą t.y. du sluoksniai, tai kūno šiluma gana greitai ištekės iš jūsų, tačiau jeigu turėsite bent keturis, tai būsite gana gerai apsaugotas.

Nevaidinkite „matcho“, jeigu kieme šalta, užsidėkite kepurę. Neapsaugotos kūno vietos praranda daugiausiai šilumos, dažniausiai neapsaugotomis vietomis tampa rankos ir galva.

Rinkitės tamsių spalvų drabužius, jie sugeria šilumą, o ne atspindi.

Nepamirškite, per daug šiltai apsirengti irgi negerai, pradėsite prakaituoti - sušlapsite.

12) Pasileiskite plaukus. Čia patarimas merginoms, kurios turi ilgus plaukus. Pasileiskite plaukus ir taip galėsite apsaugoti kaklą ir ausis nuo šalčio.

Galu gale, kompiuteris – geriausias šilumos šaltinis. O ką jūs dar galėtumėte pridėti?

Nuorodos

12 Tips to Help You Choose Warm Clothes

How To...Stay Warm at Home without Much Heat

Seven Ways to Stay Warm in a Cold House

Ways to stay warm in winter

How to Stay Warm at Home Without a Heater

Keeping warm in winter

Brukštelk žinutę