Kaip susirasti draugų?
Vaikystėje draugais tampa tie, kas žaidžia mūsų kieme, mūsų smėlio dėžėje. Mokykloje draugais tampa tie, kas yra priskiriami į mūsų klasę. Panašiai atsitinka ir universitete. Vėliau didžiausią šansą tapti mūsų draugais turi bendradarbiai. Tačiau kaip susirasti draugų, kurie nebūtų jūsų bendradarbiai?
Aš nesakau, kad bendradarbiai yra blogi draugai, tiesiog būnant su bendradarbiais nedarbo metu kyla noras kalbėti apie darbą, o darbo metu apie savaitgalį....
Galbūt kuriam nors skaitytojui kyla klausimas: kodėl aš apskritai galvoju apie draugų ieškojimą?
Man nesenai teko bendrauti su keletu žmonių, pagal tai kaip dažnai šiais laikais susitinkam, galima juos būtų pavadinti buvusiais draugais ir tai ką aš išgirdau mane išgąsdino. Mes visi žinome, kad dirbantis žmogus, turi ne tiek jau daug laiko sau. Aš pasidomėjau, kaip tą laiką leidžia mano pažįstami ir paaiškėjo, jog jie visą tą laiką praleidžia su žmona (ir vaikais). Galbūt kas nors yra lygiai tokioje pačioje situacijoje ir man dabar pasakys: aš myliu savo žmoną, man smagu leisti laiką su ja, kas blogai su tuo?
Pirmas žodis atėjęs į galvą yra rutina.
Aš nenoriu jūsų gąsdinti, bet statistika sako, jog 50% porų išsiskiria. Aišku, dabar kiekvienas iš jūsų galvoja: man taip neatsitiks ir kas antras iš jūsų yra neteisus. Ką darysite, kai taip atsitiks: liksite visiškai vienas ar pradėsite ieškoti draugų būtent tuomet? Lietuvių liaudės patarlė sako: ne laikas šunis lakinti, kai reikia medžioti arba slides žiemai ruošk vasarą.
Jeigu jūs nepakliūnate į pirmą grupę, neturėtumėte nusiraminti, jums vis tiek vertėtų ieškotis draugų. Būkim sąžiningi, norint susirasti darbą, geriausia kreiptis ne į darbuotojų atrankos kompanijas, bet į draugus. Ir jei neturi draugų... Aišku, kai kurie iš jūsų dabar pasakys, kad yra geriausi įmonės darbuotojai arba mylimiausi šefo darbuotojai, bet šefas gali išeiti į kitą įmonę ir jūsų nepasiimti. Įmonė gali patirti krizę ir bankrutuoti. O jūs liksite prie suskilusios geldos.
Jeigu ankstesni argumentai jūsų neįtikino, tai pridėsiu dar vieną: žmonės turintys stiprius ryšius bendruomenėje gyvena ilgiau. O kas nenorėtų gyventi ilgiau?
Jau minėjau, kad laiko lieka ne tiek ir daug, tai kada bendrauti su draugais? O kas būtų jei vieną dieną per savaitę po darbo vietoj to, kad eitumėte tiesiai namo užsuktumėte į kavinę (ar kokią kitą įstaigą) pasėdėti su draugais? Vieną diena per savaitę jums yra per daug laiko? Gerai, tuomet vieną dieną per mėnesį. Pavyzdžiui vieną šeštadienį su draugais važiuojate žvejoti.
Kažkas aišku pasakys: visą tai skamba gerai teorijoje, bet manęs žmona tikrai neišleistų visai dienai. Visų pirma: ar tikrai klausėte ir jinai griežtai pasakė ne? Taip, yra žmonių, kurie nori kontroliuoti, būti prisirišę savo antrą pusę, čia jau nieko nepadarysi, tačiau devyniasdešimt devyniais iš šimto atveju vyrai tik mano, kad žmonos jų neišleistų ir niekada nepaklausia.
Antras labai svarbus dalykas, jeigu jūs pasiimate dieną sau turite taip pat suteikti tokią dieną ir žmonai, kad jinai galėtų pabūti tarp savo mergaičių. Jei nėra vaikų, tai galėtų būti ta pati mėnesio diena. Jei yra vaikų, tuomet reikės juos prižiūrėti pakaitomis.
Aptarėme visus dalykus išskyrus patį svarbiausią: kaip susirasti draugų? Aš pradėsiu ir tikiuosi, jog jūs pratęsite komentaruose.
1) Jeigu esate programuotojas tiek Vilniuje, tiek Kaune vyksta renginiai visoms populiariausioms kalboms. Svarbus ateiti ne į patį renginį, bet į duzges. Pažintys programuotojai rezga tik po vieno bokalo alaus.
2) Jeigu jums įdomu startuoliai Vilniuje renginių yra daugiau nei verta į juos eiti. Jeigu esate iš kito miesto, ką gi, apgailestauju...
3) Jeigu jūsų vaikas eina į darželį, mokyklą naujų draugų galite mėginti ieškoti tarp vaiko klasiokų tėvų.
4) Laukiu jūsų pasiūlymų komentaruose.