Kas atsakingas už jūsų gyvenimą?

Šiandien buvau bandelių parduotuvėje, prieš mane vaikinukas bandė nusipirkti porą bandelių, dialogas tarp vaikinuko ir pardavėjos:

- Duokite man pačią skaniausia bandelę

- Aš nežinau, kuri jums skaniausia

- Aš ne sau perku, draugei.

- Su obuoliu bus gerai?

- Taip ir duokite man dar antrą skaniausia bandelę

Šitoje vietoje aš neišlaikiau ir pareiškiau kažką panašaus: „duokite jam pačią neskaniausią bandelę.“

Nekreipkite dėmesio į mano repliką ir pabandykite pasvarstyti kas toje parduotuvėje įvyko. Ogi įvyko labai paprastas dalykas: vaikinukas nuo savęs atsakomybę dėl bandelių permetė ant pardavėjos. Jeigu draugei nepatiks bandelės, jis apkaltins pardavėją, čia aš ne prie ko, čia pardavėja blogas bandeles pasiūlė , o jeigu bandelės patiks, turbūt apie pardavėją net neužsiims

Ar dažnai jūs taip elgiatės gyvenime?

Nemėgstu žmonių, kurie skundžiasi. Neseniai skaičiau tokia mintį: žmonės visuomet skundžiasi tiems, kurie negali nieko pakeisti. Darbe skundžiasi bloga žmona, namie skundžiasi blogais bendradarbiais. Ir žinote, ši mintis yra visiškai teisinga. Deja.

Ar dažnai gyvenime taip elgiatės?

Jeigu tau nepatinka moteris, tai kokio galo tu iš viso su ja susidėjai? Jeigu tau nepatinka bendradarbiai keisk darbą. Tavo gyvenimas priklauso tik nuo tavęs, tai kodėl neprisiėmus atsakomybės už jį?

Ką daro susirinkę bobutės? Sėdi ir dejuoja, skundžiasi bloga vyriausybe, paršais seime. Aišku, negalime pykti ant senų žmonių, juk prie komunizmo visi lygus buvo. Tu galėjai nieko nedaryti, tavim pasirūpindavo, bet tie laikai baigėsi. Ar kas nors tai pastebėjo? Atrodo ne.

O jūs ar pastebėjote?

Labai įdomi tema žmonių santykiai. Labai dažnai žmonės dėl nesuderinamumo kaltina kaltina zodiako ženklus, gimimo metų gyvūnų nesuderinamų ir net gi religijos skirtumus. Bet prie ko čia visa ta mistika? Arba tu pasirengęs atiduoti 100%, t.y. pilnai prisiimi atsakomybę už save ir santykius arba ne. Antru atveju rezultatas aiškus, jokie suderinamumo burtai nepadės, viskas baigsis skyrybomis, jeigu neprisiimsi atsakomybės.

Ar jūsų gyvenimas priklauso nuo horoskopo?

Jūs galite prisiimti atsakomybe už savo gyvenimą ir spręsti ką norite jame matyti, arba jūs galite atsakomybę už savo gyvenimą patikėti kitiems ir jie nuspręs ką jums duoti. Man nesvarbu kurį būdą jūs pasirinksite, tik dėl Dievo meilės, nesiskuskite po to. Džiaukitės arba keiskite.

Brukštelk žinutę