Kas yra talentas?

Kas jei tu jau esi viršuje? Kai nebėra geresnio mokytojo?

senisbesmegenis 2007-02-28 18:24:52 

Tobulybei ribų nėra. Jei nėra geresnio mokytojo, mokaisi pats, ieškai dar sunkesnių iššukių.

Klausimas skirtas NePo per jo straipsnio prizmę :)

to dado1945 - tada reikia gydytis

Aš kažkaip irgi maniau, kad talentas == daug darbo. Dabar manau maždaug taip: [b]daug[/b] darbo yra būtina sąlyga, norint ką nors "pasiekt". Tačiau kartais (dažnai?) reikia dar "kažko", kad pakilt virš tos ribos, kurią įmanoma pasiekt vien dedant daug darbo/pastangų. Pvz., imkim programuotojus (nes apie nieką kitą aš neišmanau...): kai kurie iš jų tiesiog nėra/nebus puikūs programuotojai, nors ir kiek stengiasi. Jie mokosi, yra atkaklūs, sunkiai dirba, skaito, domisi ir t.t. - bet va kažko trūksta, nors tu ką. Berods Geitso citata yra, kad pasakyt, ar kažkas bus geras programuotojas, galima po to, kai jis turi 3 metus patirties; po to arba matosi, arba jau greičiausiai tikrai geras nebebus. Tai turbūt ir yra tai, kas vadinama "talentu", ane?

Be abejo, jei bukai darysi tą patį visai nekreipdamas dėmesio kaip darai - nieko gero nebus. Bet jei analizuosi klaidas ir nustatysi auštesnius tikslus - kitas reikalas.

atsakymas dado1945'ui. Tada laikas palikti kaimą ir keliauti į miestą.

Na.. ash savoka talentas suvokiu kazkaip kitaip.. be abejo zmogus kuris dirba srityje 10 metu darys geriau negu zmogus dirbantis vienerius... Talento savoka ishlenda kai kalbama apie menini darba.. kalbu ne apie tehnishkai kartojama darba.. bet kuribiny.. ne smuikavima clasikiniu melodiju.. bet savo melodiju kurimo.. Akivaizdu kad vieniems tas kuribinis darbas einas geriau nei kitiems.. vieni sugeba nupiesht paveiksla.. kiti ne. Ir mokinasi toi paciui tarkim dailes mokykloi.. ta pati.. tiek pat laiko.. Taip zmones ishskiriami kaip talentai. Be abejo ash talento nesieju su antgamtinem jegom. tai kas tas talentas... Vieni zmones tiesiog turi darbui reikiamas savybes.. kiti ne.. kas tai bebutu.. klausa.. kantrybe.. nuosirdumas.. uzsispirimas.. valia.. susikaupimas.. ir tt.. Pavizdhiui programavimui reik gero abstraktaus mastymo.. jei zmogus nemgsta fantaziju pasaulio.. virtualaus pasaulio.. jei niekad to nepraktikavi ir nemato tame idomumo.. jam ir programuot tampa sunku. Ash pats dziaugiuos kad darbe turiu daug kurybinio darbo.. :) negaleciau jo megti je ikitaip nebutu.. ar ash turiu talenta? a velnias zino.. galiausiai koks skirtumas.. man jis patinka.. man jis sekas.. visa kita nesvarbu. ... va dar pamastymas.. gal zmones patys save pastumeja ish viduas i talenta.. jie labai to nori.. save mato kaip nugaletojus toje srityje.. ir ne kitiap.. gal pasamoneje ir to pastys nesuprasdami.. :) save uzkoduoja vienam ar kitam dalykui.. ash linkes manyt kad taip ir yra.. ;)

Brukštelk žinutę