Kelias į populiarumą.

Aš tikrai neesu pirmas, kuris rašo apie populiarumą. Šį kartą norėčiau pasidalinti savo išmąstymais apie puslapių/blogų populiarumą, ką ir kaip daryti...

1) Startuokite bendruomenėje. Jeigu būtų sumokėję už reklamą, tai bučiau parašęs kurkite savo blogus blogas.lt, jeigu jums ta bendruomenė nepatinka galite pasiieškoti kitų lietuviškų bendruomenių. Kodėl bendruomenė? Todėl, kad ten yra daug įvairiausių topų: populiariausias, naujausias... Todėl kad ten yra galimybė įtraukti žmogų į draugus. Jeigu startuojate taip kaip aš niekur iš nieko, jums reikia investuoti daugiau laiko, jūs turite būti bent du kartus geresni už kitus, jeigu norite pasiekti, tiek pat kiek jie. Prieš pradėdami gerai pagalvokite, gal vis dėl to verta pasirinkti lengvesnį kelią?

2) Kurkite turinį. Kai aš startavau, tai labai dažnai rašydavau kratinius, netgi kartais kelis kartus per savaitę. Tada paklausiau, vieno žmogaus: „kodėl pas mane tiek mažai lankytojų?“. Kaip manote, koks jo atsakymas buvo? „Todėl, kad nėra ką skaityti.“. Kurkite turinį, nuorodos į kitus puslapius be komentarų nieko vertos, tekstas perkopijuotas iš kitų šaltinių - irgi.

3) Turėkite temą. „Apvalus požiūris į kvadratinį pasaulį“ – tai ne tema, nors ir atrodo gražiai (bent jau man). Subjektyvi interneto apžvalga – čia jau tema, net nebuvęs puslapyje žinai ko tikėtis. Neturėjimas konkrečios temos turbūt viena iš problemų neleidžiančių mano puslapiui augti toliau. Žmonės atėję į puslapį nežino ko tikėtis. Galiu pašnibždėti, jog šeštadieniais galite tikėtis knygų arba filmų. Tačiau kita vertus man patinka laisvė, patinka galvoti ką noriu, kada noriu.

4) Rašykite gerai. Gera tema visada turi susilaukti komentarų. Labai svarbu, kad žmogus atėjęs pirmą kartą į puslapį suprastų apie ką eina kalba.

5) Išmeskite tezaurą į šiukšlių dėžę. Suglumino baisus žodis - tezauras? Jei ką, jis reiškia žodyną, išmeskite tarptautinių žodžių žodynus. Norite pasirodyti kietas? Niekam tai nerūpi, jeigu skaitytojai nesupras apie ką kalbate, jie čia nesilankys daugiau.

6) Rašykite reguliariai. Šitą punktą norėčiau suskaldyti į dvi dalis.

a) Rašykite reguliariai. Neliepiu rašyti kasdieną užtektų tik tarkim pirmadieniais, trečiadieniais, penktadieniais, arba tik darbo dienomis. Svarbu, kad lankytojai žinotų, ne tik ko iš jūsų tikėtis (žiūrėti 3 punktą) bet ir kada. Jeigu nerašysite ilgai dėl įvairių priežasčių, prarasite lankytojus.

b) Rašykite reguliariai. Nekalbu apie dienas kalbu apie valandas. Skaitytojams tikrai patiktų žinoti, jog tarkim 9 valandą ryto jie gali tikėtis naujienos iš jūsų. Taip, prisipažįstu kaltas, niekaip nesugebu suderinti savo laiko.

7) Tobulėkite. Stovėjimas vietoje tai tas pats kas pinigų laikymas kojinėje, pinigai nuvertėja. Atkreipkite dėmesį į pastabas, darykite išvadas, tobulėkite.

Labai ačiū, visiems už pastabas, nors kol kas jūs dar nematote, tačiau pažadu ateityje, tikrai išvysite pasikeitimų pagal jūsų pasiūlymus.

8) Įsigykite redaktorių. Kai kas iš jūsų gali nustebti: „ką redaktorių? Jis stabdys mano pranešimų publikavimą...“. Bet aš rimtai - įsigykite redaktorių. Pixel.lt patirtis parodė, jog redaktorių turėti labai apsimoka. Aš nekalbu apie tą privalumą, kad redaktorius pataisys jūsų gramatines klaidas. Jis taip pat, pataisys ir logikos klaidas, arba jeigu jums truks žinių patars. Taip redaktorius, gali stabdyti jūsų pranešimų publikavimą, ir kartais tik į gerą, patys pagalvokite kiek nesąmonių prirašote/prikalbate kai būnate pikti ar nusivylę. Aš nesiūlau įsigyti profesionalaus redaktoriaus. Paprašykite draugo, kad prieš publikuojant perskaitytų. Svarbiausia, kad redaktorius "nerūkytų" kartu su jumis (žiūrėti 4 punktą). Raimondai ir visi kiti, jeigu norite galiu pabūti jūsų redaktorius, laisvu laiku.

9) Būkite pankai. Aš nesiūlau išsiskutinėti skiauterių ir nusidažyti galvas raudonai, nes jeigu taip padarysite būsite gaidžiai... Aš jums siūlau nebijoti ieškoti originalių temų, niekam neįdomu, kai einant iš vieno blogio į kitą užtinkama vis ta pati tema.

10) Nebijokite nuorodų. Rašydamas šį pranešimą aš nepasikuklinau pridėti nuorodų. Ir man tikrai negaila dėti nuorodas į mažesnius kolegas, aš irgi kažkada buvau mažas ir suprantu, jog nuorodos jiems yra aukso vertės. Zudykzudykreklama savo straipsnyje sudėjo nuorodas į visus, jo nuomonę iškiliausius Lietuvos blogerius, kiek iš jų atsilygino nuoroda atgal?

11) Paveiksliukai atkreipia dėmesį. Ankščiau mano puslapyje paveiksliukų buvo labai mažai, dabar stengiuosi surasti kiekvienam pranešimui. Kaip jums atrodo geriau, kaip anksčiau? Privalumas greičiau užsikraudavo puslapis. Ar taip kaip dabar?

12) Investuokite į reklamą. Aš nekalbu apie pinigus, jeigu nenorite leisti pinigų yra ir kitų reklamos būdų. Aš visiškai neinvestavau į reklamą, todėl mano lankomumas dabar, po daugiau nei metų gyvenimo, yra tik toks. Aišku, kai kurie iš jūsų gali pasipiktinti TIK TOKS. Na, taip lenkiu daugelį Lietuvos blogerių, bent jau tame tope. Bet, teisingai investavus į reklamą, galima pasiekti dar daugiau. Tikiuosi pirštais rodyti nereikia?

Čia jau baigiu, nes po to prietaringi žmonės atsisakys skaityti. Nepaminėjau, jog dizainas taip pat gali turėti įtakos, tačiau jeigu startuojate bendruomenėje (žiūrėti 1 punktą), nelabai galite sukurti kažką originalaus. Galbūt nepaminėjau dar ko nors. Tuomet jums proga priminti man tai.

Ps. Ir būkite nuoširdūs, žmonės nekenčia apsimetinėjimų.

Brukštelk žinutę