Kiek kainuoja bitas?

Esu iš tos kartos, kuri fizinius daiktus vertina labiau nei virtualius, tačiau išmokau elektronines vertinti labiau nei popierines. Pirkdamas knygą moki už turinį, ne už laikmeną.

Taip pat priklausau tiems laikams, jei turėdavai kamuolį ir dviratį, tavo vaikystė buvo tobula :D Nors pati labai retai skaitau popierines knygas, net stebiuosi, kaip man pačiai labai patiko galimybė skaityti elektronines knygas (greičiausiai dėl to, kad nereikia laukti vertimo, ieškoti bibliotekose), bet mokėti už el.knygą vos ne tiek pat, kiek kainuoja popierinė, man ranka nekyla. Jau tokiu atveju man patikusias knygas aš su laiku nusiperku popieriniu variantu. Ir net dabar susimąsčiau, kiek pas mane daug namie knygų, kurias aš turiu, ir vis tiek skaitau elektroniniu būdu, tačiau man patinka vien tas žinojimas, jog jos pas mane yra - popierinės knygos. Nors kita vertus, kalbant apie įvairias kompiuterines programas, visokias linkomanijas ir t.t., turiu omeny, dalykus, kuriuos galime gauti nemokamai. Ir faktas tas, kad tikrai dar toli iki tokio gyvenimo lygio, kad leisčiau sau už viską mokėti, tačiau jau po truputį norisi realiai susimokėti už tai, ką tikrai naudoji. Tarkim, kad ir tas pats MS Office paprastam vartotojui mėnesio prenumerata 6 eurai. Tikrai yra įkandamas dalykas. Kai tuo tarpu apie kokį legalų Tradosą artimiausius tris metus mažiausiai dar tik bus galima pasvajoti :D Žinoma, yra ir taip mąstančių, kad kam mokėti už tai, ką gali gauti nemokamai. Ir kad tarkim, koks nors Stephen King tikrai nenubiednės nuo nupiratintos kokios tai knygos, kaip ir su MS Office, bet jaučiu, būtent mūsų kartai ir bus sunkiau suvokti to virtualaus darbo vertę, už kurį irgi reikia sumokėti, nes sukurti tokį produktą labai daug kainuoja. Šiaip tikrai labai įdomią temą palietei.

Kai skaičiau knygą apie komiksus, tai joje buvo parašyta, kad Amerikoje atsiradus elektroniniams komiksų variantams, jie netapo pigesni už spausdintus ir tai suteikia galimybę išsilaikyti komiksų leidėjams (kas gana logiška mano manymu).

Brukštelk žinutę