Kiek kainuoja žuvis?

Šiandien prisiminiau Scooter daina „How much is the fish?“ Iš karto nuvilsiu šios grupės fanus ir pradžiuginsiu tuos, kurie jos nemėgsta, nekalbėsiu nei apie šią grupę, nei apie šią dainą. Žuvis tai jūs, o klausimas yra toks: Kiek jūs kainuojate? Arba kitaip sakant: Kaip jūs save vertinate?

Yra trijų tipų žmonės: tie kurie vertinam save per gerai, tie kurie save nuvertina ir pati mažiausia grupė žmonių, kurie save vertina realiai. Dažniausiai patekti į pirmą ir antrą grupes yra blogai. Dažniausia, bet ne visada. Šią istorija pasakoju todėl, kad visai neseniai reikėjo atsiskaityti laboratorinius darbus. Dėstytojas ilgai kankindavo kiekviena studentą, o po to nusivedęs į tamsų kambariuką... Juokauju. Pasikvietęs į savo kabinetą paklausdavo kaip vertini savo darbą. Aš neesu kuklus žmogus, ir kai jis išgirdo kiek balų aš save įvertinau pasižiūrėjo į mane ir paklausė: „ir tau sąžinės negrauš gavus tokį įvertinimą?“ NE! Oj, ne tikrai ne. Norit pabandyti atspėti kaip aš save įvertinau?

Aš esu aš, tačiau žmogus, kuris padarė darbą geriau už mane, įdėjo daugiau triūso, ir aš sąžiningai galiu nulenkti galvą prieš jį, nes žino daugiau nei aš, gavo balu mažiau. Ir taip jau ne pirmą kartą. Kaip sakė vienas filmuko herojus: „Jezus, what‘s wrong with you people?“

Vienas iš svarbiausių dalykų žmogui yra jo įvertinimas. Pagal tai kaip žmogų vertina kiti jis sprendžia apie save ir priskiria save vienai iš trijų mano ankščiau minėtų kategorijų. Dažniausia nepilnavertiškumo kompleksas susiformuoja anksti vaikystėje įtakojamas supamos aplinkos (apie kurią aš jau šiek tiek rašiau anksčiau): tėvų, mokyklos. (Pastaba: kalbėdamas apie tėvus aš neturiu omeny tik gimdytojų, vaikai gali būti įvaikinti, arba gyventi su patėviais, kas, beje, tarp mano pažystamų pasitaiko labai dažnai. Kur ritasi pasaulis?) Praėjusio gyvenimo nepakeisi, tačiau ką daryti kai žmogus jau pasiekė tokia situacija ir amžių kaip dabar?

Pirmas variantas – pakeisti aplinką. Nauja aplinka - nauji žmonės, kurie neturės išankstinio nusistatymo ir galės įvertinti iš naujo. Tačiau neveltui sakoma: nuo savęs nepabėgsi. Vien tik pakeisti aplinką neužtenka, reikia ir pakeisti save. Norit, kad naujieji pažystami vertintų teigiamai, reikia nebijoti ir pasitikėti savimi, nes jeigu pats žmogus nepasikeis tai jį naujųjų pažystamų vertinimai gali nuvilti.

Aišku, atsižvelgiant į butų kainas šiais laikas pakeisti aplinka nėra taip lengva, kaip atrodytų. Ar neužtektų tiesiog pačiam pasikeisti? NE. Senieji pažystami žmogų vertins taip pat ir labai priešinsis jo kaitai, pradės kaltini nedraugiškumu ir kitais nebūtais dalykais. Jeigu žmogus nori pasikeisti nekeisdamas aplinkos jis privalo būti labai stiprus, nes po poros bandymų, darant kažką geriau, o gaunat tą patį arba net blogesnį įvertinimą, rankos tiesiog nusvyra ir žmogus grįžta į senus nepilnavertiškumo bėgius.

Antrasis variantas – internetas nerealių galimybių kraštas. Čia kiekvienas gali susirasti sau grupę žmonių pagal pomėgius: kas jus domina? Žaidimų kūrimas, fantastika, kūryba, komiksai? Sąrašą galima tęsti be krašto (jeigu būčiau geras, galėčiau pateikčiau nuorodas į lietuviškas bendruomenes). Internete galite rašyti savo mintis ale blog‘us arba eiti į pažinčių svetaines ir ieškoti bendraminčių. Tai irgi būdas, kaip sulaukus teigiamų atsiliepimų pagerinti nuomonę apie save ir atsisakyti nepilnavertiškumo komplekso. Tačiau internete slypi pavojus, jog aktyviai įsitraukęs į internetą žmogus gali neatskirti virtualaus ir realaus pasaulių.

Labai liūdna žiūrėti kai talentingi žmonės, dažniausiai daug blogiau vertina save nei kvailiai. Tačiau svarbiausia nepasiduoti ir tikėti, kiekvienas iš mūsų yra vertas savo žvaigždžių valandos. Nenuleiskite rankų!

Brukštelk žinutę