Kinų kalba niekada netaps pasaulio kalba

Viskas OK, tik vis dėl to pamirštai paminėti, kodėl ir kaip anglų kalba laikoma pasauline, o ne pvz., norvegų? Ogi dėl užkariavimo ir kolonizavimo. Kažkada visą žinomą pasaulį valdė ispanai, po to estafetę iki WW2 perėmė anglai, o nuo WW2 laikų iki dabar vis dar valdo JAV.
Anglijos pasaulinio dominavimo metu buvo kolonizuojama Amerika. Štai kodėl ten, Amerikoje kalbama angliškai. Palyginimui, italo Kolumbo (kurio ekspediciją rėmė ispanai) atrastoje Kuboje kalbama ispaniškai. Anglai okupavo Indiją. Anglai kolonizavo Australiją. Anglija buvo užkariavusi nemažą dalį Afrikos. Minėtą Hong Kongą anglai Kinijai oficialiai gražino tik 1997 metais. O kas vyko su visais tais okupuotais kraštais? Ogi prekyba arba tiesiog resursų atėmimas. Žlugus anglų pasauliniam dominavimui prekybos saitai išliko ir tam buvo naudojama... anglų kalba. Nes kam buvusiai kolonijai staiga prireiktų su likusiu pasauliu bendrauti norvegiškai, jeigu norvegai niekada net kojos nebuvo įkėlę į koloniją?
Dėl dominavimo pasaulyje, rusai turi posakį: optimistas mokinasi anglų kalbą, pesimistas mokinasi kinų kalbą, o realistas mokinasi kalašnikovo automatą.

Babajaus bezdaliukai!
Ateities pasaulio kalba bus rusų, ble!

Kaip rusas, taip be "ble" net trumpo sakinio suregzti nesugeba :)

Smagus straipsnis, tačiau yra viena klaidelė: "Pirmiausiai pradėkim nuo Kinijos gyventojų skaičiaus, kuris yra 1,350 mln".

Lietuvoje gyvena daugiau nei Kinijoje taip išeina :)

Laikinu!!

Brukštelk žinutę