Knyga. Anton Vuima - Juodieji viešieji ryšiai

Niekada nemaniau, jog konkurentai galėtų pasamdyti aktorius vaidinti bomžus norėdami sugadinti prestižinio restorano įvaizdį. Žiauru, bet pasirodo, tai normali konkurencinė kova. Juodieji viešieji ryšiai.

Kas yra juodieji viešieji ryšiai? Tai neigiamos informacijos platinimas, siekiant asmeninės naudos. Dažniausias dalykas, su kuriuo tenka susidurti, tai kaltinimai, jog koks nors produktas yra neekologiškas.

Knyga susideda iš trijų gana savarankiškų skyrių.

Pirmasis skyrius "Juodųjų VR taikymas atakuojant konkurentų verslą", supažindina su juodaisiais ryšiais, bei jų taikymo pavyzdžiais. Knygoje nepamirštama paaiškinti ką daryti jeigu juodieji viešieji ryšiai būna nukreipti prieš jus.

Antrasis skyrius "Virtualių sąvokų technologija" parodo, jog labai daug kas šiame pasaulyje yra susitarimo reikalas. Pavyzdžiui valdžia. Ar seimo narys turi daugiau valdžios dėl to, jog sėdi Seime? Ne. O todėl, kad mes žmonės jam leidžiame tą daryti. Jeigu visa šalis sukiltų arba surengtų masinius mitingus, jo valdžia būtų nulinė. Ar Jungtinės Amerikos valstijos demokratiškesnės nei Jungtiniai Arabų Emyratai? Ne. Demokratija, tai liaudies žmonių pasitikėjimas valdžia. Jeigu liaudis nepritartų, arabų princas neturėtų ką valdyti. Svarbu suprasti virtualias savokas, kad būtų galima jos suteikti sau palankią prasmę.

Trečias skyrius "Vieši poveikio metodai" aiškina poveikių schemas bei pristato įvairius metodus, kuriuos galima taikyti priklausomai nuo situacijos. Paaiškina kaip bendrauti su žurnalistais, kaip rašyti pranešimą spaudai, kaip pačiam suplanuoti viešųjų ryšių kampaniją ir įvertinti jos efektyvumą.

Mano vertinimas:

- kad ir kokia gera šita knyga būtų, negaliu jums rekomenduoti jos skaityti. Tai kovinis ginklas, kuo mažiau žmonių ją perskaitys, tuo paprasčiau bus gyventi.

Brukštelk žinutę