Knyga. Arthur C. Clarke - Vaikystės pabaiga

Turbūt geresnio aprašymo, nei ant knygos nugarėlės aš neparašysiu.

Maždaug apie 1980 metus į Žemę atskrenda ateiviai vadinami Siuzerenais. Ateiviai pareiškia, jog pagrindinis jų tikslas įkurti visos planetos vadovybę. Per daug nesikišdami į kiekvienos valstybės reikalus ir nebausdami prasikaltusių, ateiviai gerina gyvenimą Žemėje: iš pradžių panaikina ligas, vėliau skurdą ir t.t. Galiausiai žmonės dirba tik todėl kad nori, o ne todėl kad reikia, nes viską ką reikia pagamina robotai.

Knygoje viena istorija, bet nevientisas siužetas. Knyga padalinta į tris skyrius, kurių kiekviename aptariamas vis kitas ateivių įtakos Žemei etapas. Pirmajame ateivių atvykimas ir jų galios pripažinimas. Antrajame ateivių valdymas ir pasikeitęs žmonių gyvenimo būdas. Trečiajame paskutinis ateivių valdymo etapas ir jų išvykimas.

Skaitydamas pirmuosius puslapius buvau labai sužavėtas autoriaus stiliumi, tačiau su kiekvienu skyriumi mano susižavėjimas mažėjo. Tebūnie tai spoileris, bet ar gali būti gera knyga apie žmonijos išnykimą? Galbūt tai fantastika, bet tai ne nuotykių knyga, tai greičiau sociologo-psichologo-filosofo pasvaičiojimai alternatyvios istorijos atveju, kas būtų jeigu būtų jeigu...

Mano vertinimas:

- tikrai daug neprarasit jeigu neskaitysit šitos knygos.

Brukštelk žinutę