Knyga. Bill Gates - Verslas minties greičiu

Aš noriu dirbti Microsoft! Bilai, parašyk man email‘ą. 

O dabar rimtai apie knygą. 463 puslapiai. 7 skyriai, kurių kiekvienas skirstytas į smulkesnius skyrelius (šie savo ruožtu suskirsti į dar smulkesnius). Kiekvienas skyrelis prasideda kokia nors garsaus vadovo citata, o baigiasi verslo pamokomis bei klausimais „kaip nustatyti jūsų skaitmeninės nervų sistemos diagnozę“. Skyreliuose yra išnašai mažesnėmis raidėmis pasakojantis kokią nors įdomią istoriją arba kokią nors problemą paaiškinantys detaliau.

Lietuva bananų respublika. Knyga parašyta 1999 metais, o lietuvišką vertimą į rankas aš paimu po 10 metų!

Knygoje daug pasakojama apie Microsoft, aš esu sužavėtas kokias pažangias technologijas jie taiko savo kompanijos viduje. Knygoje taip pat pasakojama, kaip procesų kompiuterizacija padėjo pagerinti kokybę ir sutaupyti pinigų tokios kompanijoms kaip:  Johnson&Johnson, Mcdonalds, Coca-Cola, Boeing, Mark&Spencer, Wal-Mart, Procter&Gamble, Morgan Stanley Dean Witter, Merrill Lynch...

Knygoje minimi tokie Microsoft produktai kaip: Internet Explorer 4.0 (per savo trumpą internauto karjerą, man juo naudotis netgi neteko...), Windows 95, Windows NT (kas nors dar prisimena tokius dalykus?), Windows CE, Windows 2000 (keista bet Windows 98 paminėjimo neradau.)

Bill Gates knygoje daro prognozes kaip procesų kompiuterizacija ir internetas pakeis įmonių veiklą bei rezultatus 2000 - 2003 metais. Daugelis dalykų apie ką jis kalba kaip apie ateitį jau išsipildė (maždaug prieš penkis metus).

Jeigu knygą bučiau skaitęs 2000 metais, tai galbūt nebučiau tikėjęs visomis Bill prognozėmis. Man knygą skaityti buvo gana įdomu, bet tikrai ne dėl praktinės naudos,  greičiau kaip kompiuterizacijos istorijos mylėtojui. Jeigu bananų respublikoje dar koks nors direktorius netiki kompiuterių ir interneto nauda, jam reiktų padovanoti šitą knygą.

Mano vertinimas:

– knyga morališkai pasenusi.

Ps. Matėte knygos kainą? Labai džiaugiuosi, kad jos nepirkau.

Brukštelk žinutę