Knyga. Caroline Criado Perez - Invisible woman

Tai feministės knyga parašyta apie moterų problemas visame pasaulyje. Man kaip vyrui, kai kuriuos skyrius yra sunku (ar nemalonu) skaityti, tačiau aš REKOMENDUOJU perskaityti šitą knygą visiems, ypač politikams.

Aš nedažnai sakau, kad knyga turėtų būti privalomas skaitymas mokykloje, ši tikrai turėtų. Na, bet pradžiai tikėkimės, kad kas nors ją išleis lietuvių kalba.

Pradėkime nuo atsitiktinių minčių iš knygos:

Trisdešimties metų nusikaltimų statistikos analizė Švedijoje parodė, kad devynias iš dešimties žmogžudysčių įvykdo vyras.

Prancūzijoje du trečdaliai viešojo transporto naudotojų yra moterys.

Vyro dienos kelionė dažniausiai susideda iš važiavimo į darbą ir važiavimo iš darbo. Moteris dažniausiai prieš važiuodama į darbą nuveda vaikus į mokyklą/darželį, senelius į pas gydytoją, o grįždama namo užeina į parduotuvę nupirkti maisto.

Londone moterys tris kartus dažniau nei vyrai veda vaikus į mokyklą.

Švedijos mieste Umea 69% pėsčiųjų susižeidimų dėl slydžių šaligatvių tenka moterims.

Švedijos mieste Karlskoga, kaip ir visuose pasaulio miestuose pirmiausiai nuo sniego buvo valomi pagrindiniai keliai, tuomet ne pagrindiniai keliai, tuomet šaligatviai. Karlskoga miesto valdžia nusprendė apversti tvarką. Pasikeitus tvarkai miesto valdžia sutaupė pinigų, nes esant mažiau sužeidimų, reikėjo mažiau išleisti sveikatos sektoriuje.

Moterys tualete statistiškai užtrunka 2.3 karto ilgiau nei vyrai.

Vedusios moterys statistiškai turi septyniomis valandomis daugiau namų ruošos darbų palyginus su nevedusiomis.

Iki 1970 metų Niujorko Filharmonijos orkestre buvo lygiai 0 moterų. Dabar 45% orkestro narių yra moterys. Kas pasikeitė? 1970 metais buvo priimtas lygių įdarbinimo teisių įstatymas, po teismo sprendimo, nes Amerikoje visi pokyčiai ateina iš baimės būti paduotam į teismą.

Nauja tvarka sakė, kad komisija įdarbinimą turėjo vesti aklos perklausos būdu. Tai reiškia, kad komisija nežino kas groja ir tiesiog vertina muziką, kurią girdi. Kaip paaiškėjo, moterys iš tiesu labai gerai groja ir neretai groja geriau nei vyrai, bet kol komisija matydavo kandidatą, tol visuomet vyrus vertindavo geriau.

Žmogaus tikėjimas, kad jis nėra seksistas iš tiesų paskatina jį elgtis seksistiškai.

Moters dešimt metų dirbančios grožio salone rizika susirgti krūties vėžiu yra 42% didesnė, nei moters dirbančios bet kurioje kitoje srityje išskyrus automobilių gamyklą.

Jeigu moterys yra įtraukiamos į taikos derybas, tikimybė, jog taika tęsis penkiolika ar daugiau metų padidėja 35%. Šalys, kurios neleidžia dalyvauti moterims politikoje paprastai būna mažiau taikios.

Neskaitant mano pagyrimų teksto pradžioje, aš turiu šiai knygai priekaištų. Kai kuriuose skyriuose apie problemas Švedijoje ir Indijoje rašoma toje pačioje pastraipoje. Kas sukuria tikrai gerą šoką, bet nesukuria jokios vertės. Tiek Švedija, tiek Indija gali turėti problemą pavadinimu „moterų tualetas“, bet problema yra visiškai skirtinga.

Knygoje rašoma, kad moterims dažnai gydytojai identifikuoja ligas neteisingai. Suprantu, bet neužjaučiu. Man gydytojai irgi nuolatos nesugeba teisingai nustatyti lygų, o dažniausiai rekomenduoja gydytis homeopatiniais vaistais. Taip sakant, stokit į eilę su savo nepasitenkinimu.

Ši knyga apima visą pasaulį ir manęs nestebina, kad musulmoniškose šalyse, požiūris į moteris yra kitoks ir ten yra daugiau problemų negu tarkime Europoje. Aišku, gal nevisi tą žino, bet, mano nuomone, knyga būtų žymiai naudingesnė ir praktiškesnė, jeigu fokusuotųsi į kiekvieną regioną atskirai. Viena knyga Europai, kitai - Amerikai, trečia - Azijai ir t.t.

Ši knyga tikrai neišspręs jokių problemų, tačiau pripažinti, kad problemos egzistuoja yra pirmas žingsnis link sprendimo ir ši knyga puikiai pristato daug įvairių problemų su kuriomis susiduria moterys, todėl aš ją rekomenduoju.

Mano vertinimas:

- valdžioje ir įvairiuose atsakinguose postuose žymiai daugiau yra vyrų, nei moterų. Vyrai labai retai, kada gali suprasti moterų problemas, todėl šita knyga yra tokia svarbi.

Brukštelk žinutę