Knyga. Dan Brown - Meteoritas

– Šią knygą man primygtinai rekomendavo vienas draugas, taip kad neturėjau kur dingti, teko skaityti. Taigi, knyga prasideda nuo prezidentų rinkimų kovos Senatorius Sedžvikas Sikstonas gerokai lenkia dabartinį JAV prezidentą Zacharijų Hernį. Senatorius labiausiai kritikuoja NASA, kuriai iš tikrųjų nesiseka. Tuo tarpu, visai netikėtai, NASA atranda didelį meteoritą ir JAV prezidentas norėdamas įsitinkinti, jog jis tikras siunčia nepriklausomų ekspertų grupę į kurią į traukiama ir saugumo specialistė Rachelė Sikston, senatoriaus duktė.

Pradėjus atidžiau tyrinėti meteoritą, dar paaiškėja, kad jame egzistuoja ir nežemiškos kilmės vabalų fosilijos. Ištraukus meteoritą, visi ekspertai patikina, jog jis tikras, bet tada paaiškėja nedidelė smulkmena kelianti abejonių ir nuotykių ratas įsisuka. Beje, ta smulkmena verčia abejoti meteorito tikrumu, o kaip viskas baigsis pasikaitykit patys.

Perskaitęs knygos 100 puslapių, aš net nebūčiau jai davęs įvertinimo 3 iš 7 ir tik perskaičius apie 150 knyga įsisuko į nuotykių ratus ir mane užkabino.

Man nepatinka, juodos politikos technologijos. Man nepatinka idiotė senatoriaus patarėja Gabrielė, per kurią geri žmonės niekaip negali patekti į prezidento postą. Man nepatinka bajeriai apie aną galą. Matyt, tik amerikiečiai gali lyginti savo prezidento daiktus, su tam tikru organu. Ir dar man nepatinka, kai fainiausi veikėjai būna blogiečiai.

Vis, tik knygoje yra pateikta daug įdomių faktų ir technologijų, kurios galbūt egzistuoja iš tikrųjų. Šiame romane stipriai pašiepiamas amerikiečių nacionalinis pasididžiavimas – NASA. Rašytojas tikrai sugeba suvynioti painų detektyvą, taip kad po to sunku, be jo pagalbos viską išnarplioti.

Nors rašytojas iš pradžių skiria daug dėmesio rinkimų kovai, tačiau finale, taip ir nepasako kas nugalėjo. Pagrindiniai veikėjai (beveik) sveiki, kas dar turėtų rūpėti?

Mano vertinimas

– jeigu jūs esate Dan Brown fanas, tai dievinsite šią knygą. O visiems kitiems galiu pasakyti, jog tai eilinė knyga, nieko neišsiskirianti iš kitų, knygų lentynoje

Brukštelk žinutę