Knyga. Jack L. Chalker - Medūza

Tai ketvirtoji, paskutinė Deimanto valdovų ciklo knyga. Kaip ir ankstesnėse knygose agentas praeina tą patį pabudimo/šoko procesą, kurio aš net nesivarginau skaityti... Kiek galima?

Medūza yra šalčio ir ledo planeta. Šioje planetoje esantys mikroorganizmai pakeičia žmones taip, kad jiems nėra svarbu temperatūra bei maistas. T.y. bet kuris žmogus gali vaikščioti nuogas nepriklausomai nuo to temperatūra yra minus ar plius trisdešimt, organizmas prisitaiko, tačiau drabužiai yra užimamų pareigų ir statuso simbolis. Medūzos žmogus gali graužti net ir medį, tačiau planetos valdovas lepina savo žmones importuodamas maistą iš kitų planetų.

Jeigu jau prakalbau apie planetos valdovą, tai Medūza yra dar viena diktatūra, tačiau gerokai griežtesnė nei ankstesniosios. Šį pasaulį būtų galima palyginti su 1984, kur stebimas kiekvienas žingsnis.

Agentas Tarinas Bulas, keturiolikmetis berniukas atvyksta su užduotimi nužudyti planetos valdovą, tačiau tai nebus taip paprasta, kaip kitiems agentams.

Ką manote, apie knygą, kurios net 25% sudaro skyrius pavadintas epilogu? Aš manau, kad originaliai autorius norėjo parašyti penkių dalių ciklą. Yra penkios vietos, penki agentai. Tačiau kažkuriuo momentų nusprendė netampyti gumos ir aš manau, kad tai teisingas sprendimas.

Beje, šioje knygoje pagaliau atskleidžiama ir mikroorganizmų kilmė, sutinkami ateiviai ir nulemiamas Konfederacijos likimas.

Mano vertinimas:

– paprastai kiekvienos sekančios ciklo knygos kokybė krenta, tik ne šituo atveju. Autorius sugebėjo išlaikyti aukštą standartą ir mano susidomėjimą.

Brukštelk žinutę