Knyga. James Borg - Įtikinimo menas

Būsiu sąžiningas: nežinau ko tikėjausi pasiimdamas šitą knygą. Knyga parašyta labai sausu žurnalistiniu-moksliniu stiliumi, todėl skaitosi labai sunkiai. Jeigu knyga nesugeba įtikinti manęs, tai ką gali jinai papasakoti apie įtikinimo meną?

Vis tik turiu pripažinti, jog skyrus apie pokalbius telefonu man patiko. Kai pagalvoji, kai skambina visokie agentai, kaip neteisingai viską pateikia, jiems tikrai praverstų perskaityti šį knygos skyrių. Knygoje gausu tiek gerų, tiek blogų dialogų pavyzdžių, kuriuos galima analizuoti ir mokytis kalbėti teisingai.

Autorius teigia, jog pagrindus įtikinimo menui padėjo pats Aristotelis. Empatija plius nuoširdumas lygu įtikinimas. Kažkodėl aš nemanau, jog darbo partija įtikinanti žmones balsuoti už juos naudojasi šita formule.

Negebėjimas bendrauti yra negebėjimas išklausyti. Išklausyti žmogų yra sunku, nes žmonės kalba maždaug 150 žodžių per minutę greičiu, o mąsto net 800 žodžių per minutę greičiu. Klausantis nereiktų pertraukinėti žmogaus ar mėginti užbaigti jo mintį.

Tyrimai rodo, kad žmonės suvokia tik 40% to ką girdi, todėl reikia nebijoti svarbius dalykus pakartoti po kelis kartus. Komunikacijos metu žodiniu būdu perduodama informacija sudaro 40%, o likusią dalį sudaro kūno kalbos signalai.

Jei kalbantis žmogus žiūri į kairę, vadinasi bando prisiminti, jei į dešinę – pasitelkia vaizduotę.

Knygoje atkakliai bandoma įtikinti, jog sukryžiuotos rankos reiškia gynybinę poziciją, pamirštant paminėti, jog sukryžiuotos rankos taip pat gali reikšti kitą dalyką – šalta.

Tą patį paprastai galima pasakyti keliais skirtingais variantais: griežtesniais ar švelnesniais žodžiais. Labai svarbu tinkamu metu pasirinkti tinkamus žodžius. Kritika ir patarinėjimas atbaido žmones nuo savo elgesio priežasčių analizavimo.

Bendraujant rekomenduojama vengti klausimo „kodėl?“, nes jis turi neigiamą atspalvį tarsi verstų teisintis. Vyrai ir moterys bendrauja skirtai. Moterys siekia užmegzti ryšius, o vyrai – informuoti.

Žmonės dažniausiai turi daugybę lūkesčių, kurių niekam nesako, tačiau kai jų lūkesčiai neišsipildo jaučiasi baisiai nusivylę ir nepatenkinti kitais.

Tokios įdomesnės mintys pateiktos šitoje knygoje.

Mano vertinimas:

– knygoje yra naudingos informacijos, tačiau jinai pateikiama taip nuobodžiai, kad tiesiog sunku įsisavinti.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)