Knyga. James Scott Bell - The art of war for writers

Tai pirmoji angliškos knygos recenzija mano svetainėje. Taip jau atsitiko, kad aš netyčia laimėjau Amazon dovanų čekį ir gerą daiktą palikti neišnaudotą būtų tikra nuodėmė, taigi panardžiau ir išsirinkau šitą knygą.

Knygoje pateikti 77 patarimai norintiems tapti rašytojais. Patarimai savo ruoštu padalinti į tris skyrius: „Reconnaissance“, „Tactics“ ir „Strategy“.

Pirmajame skyriuje kalbama apie tai kas yra rašytojas, kas nėra, kokių savybių reikia norit tapti rašytoju ir panašiai. Antrajame skyriuje aptariamos rašymo ir kokybės strategijos. Trečiajame kalbama apie leidybą. Autorius dalinasi savo ir kolegų patirtimi.

Taigi kokius patarimus duoda? Apsišarvuokit kantrybe. Rašykite nuolatos, kiekvieną dieną, nelabai svarbu ką. Neskaitykite recenzijų. Geros idėjos atsiranda bet kur, būkit pasiruošę jas užsirašyti. Žmogus turintis tik vieną idėją niekada netaps rašytoju. Jeigu lauksite įkvėpimo, rašytoju taip ir netapsite. Gerose knygose skaitytojai įsimyli pagrindinį veikėją.

Knygoje yra daug tiesos (iš kur aš žinau?), autorius pasakoja draugišku tonu, vietomis knyga yra labai juokinga. Tik vat man kilo klausimas dėl literatūros agentų: Lietuvoje apskritai tokia profesija egzistuoja?

Mano vertinimas:

– man labai patiko.

Brukštelk žinutę