Knyga. Ken Hood - Demono kardas

Pasirodo Ken Hood yra rašytojo Dave Duncan slapyvardis. O „Demono kardas“ yra pirmoji trilogijos apie Longdirką dalis.

Šios knygos veiksmas vyksta ~1500 metus Škotijoje, o antraeiliai veikėjai yra istorinės asmenybės. Įdomu ar daug istorinės tiesos šitame romane?

Pagrindinis istorijos veikėjas yra Tobis Streindžersonas. Jis yra nemėgiamas savo gimtajame kaime, nes, kai anglų garnizonas apsistojo Lokio pilyje, jie pagrobė šešias merginas, metus jas prievartavo ir po to paleido nėščias. Tobio motina mirė gimdydama ir jį užaugino kaimo žiniuonė Nen.

Tobis yra anksčiausias kaimo vaikinas bei kelis metus iš eilės kaimo kumštynių čempionas. Ant kiek jis yra stiprus bei atkaklus, ant tiek jis yra ir kvailas, ką, beje, jis ir pats supranta.

Tobis įsivelia į tokius nemalonumus, kad vienintelė išeitis – palikti gimtąjį kaimelį. Taip prasideda vaikino kelionė per Škotijos kalnus.

Nors ši knyga ir vadinama fantastine, tačiau tikros magijos joje gal pusė gramo. Knygoje daug kalbama apie demonus, dvasias, burtininkus, tačiau didžiąją dalį taip vadinamos magijos galima paaiškinti moksliškai bei žmonių neišprusimu, tamsumu. Jie aukoja daiktus bei meldžiasi stalaktitų ir stalagmitų urvams…

Pagrindiniai knygos veikėjai keliauja dėl pačio keliavimo proceso. Jie keliauja be konkretaus tikslo ar rimtos priežasties. Be visų kelionių nuotykių istorija yra pasaldinama vaikiška meilės istorija.

Mano vertinimas:

– paprastai aš nemėgstu kelionių be tikslo, tačiau ši sukelia gerų emocijų.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)