Knyga. Malcolm Gladwell - Mirksnis. Gebėjimas mąstyti nemąstant

Ar jums būdavo taip, kad iš pradžių sugalvojote kokį nors sprendimą, tačiau dėl įvairių priežasčių vis atidėliojote ir kuo ilgiau tempdavote, tuo labiau abejodavote savo sprendimo teisingumu?

Akimirka – tiek laiko užtenka priimti teisingą sprendimą. Specialistas tik pažvelgęs į statulą gali pasakyti ji tikra ar klastotė. Ir žinote kas tame įdomiausia? Jis negali paaiškinti iš kur žino, jog tai klastotė, jis tiesiog jaučia... Kodėl? Duosiu užuominą – pasąmonė.

Kaip manote, kiek laiko reikia, kad nustatytumėte ar pora po 15 metų vis dar bus susituokusi? Profesoriui Gottmanui užteka 5 minučių. Žmonių dialoge jis atkreipia dėmesį į keturis dalykus: gynimąsi, pasipriešinimą, kritiškumą ir panieką. Beje, paskutinis yra pats svarbiausias.

Šioje knygoje Malcom Gladwell nagrinėja kada žmonės tiesiog per vieną akimirką gali priimti teisingą sprendimą, o kada ne. Jeigu jau prakalbome apie neteisingus sprendimus – niekada nebėkite nuo policijos. Kodėl? Atsakymas yra knygoje.

Ir pabaigai norėčiau pasiūlyti eksperimentą: nusipirkite Coca Cola ir Pepsi Cola butelius. Paprašykite draugo, kad kai jūs nežiūrėsite į dvi stiklines pripiltų gėrimų, tačiau jums nesakytų, kurioje yra kuris. Kaip manote ar sugebėtumėte atskirti?

Mano vertinimas:

– nestandartinė knyga, kurioje pasakoja daug įvairių eksperimentų/gyvenimo nutikimų. Ar turėčiau dar pasakyti, kad perskaityti tikrai verta?

Brukštelk žinutę