Knyga. Manfred F.R. Kets de Vries - Lyderis pas psichoanalitiką
Kiek mokėtumėte už reklamą?
Verslo žinių leidyklos visos knygos labai brangios, pagalvojau, galbūt jie man padarytų nuolaidą, jeigu apie jų leidžiamas knygas rašyčiau gerus atsiliepimus, bet... Gaila dėvėti klaviatūrą giriant lėvą knygą.
Ši knyga - tai mokslinis darbas, kiekvieno skyriaus gale pateiktas solidus literatūros sąrašas. Knyga stora ne tik dėl to, kiekvienas skyrius pradedamas rinktinėmis citatomis ir vienu dzenbudizmo pasakojimu. Knygą sudaro trys dalys: vidiniame lyderių teatre, keičiant mąstyseną, suprasti grupių ir organizacijų psichodinamiką. Aptarsim kiekvieną dalį plačiau.
Pirmoje dalyje pristatomi lyderių (žmonių) tipai: narcizas (Jean-Marie Messier - Vivend), dramatiškas, kontroliuojantis, nesavarankiškas, sau kenkiantis (Charles Dickens, Franz Kafka), atsiribojantis, depresinis, konfliktiškas, paranoiškas (Mars), nihilistinis, antisocialus. Jeigu teisingai supratau iš visų tipų dažniausiai pasitaikantis tarp lyderiu yra narcizas. Narcizas nėra blogai iki tam tikros ribos, nes padeda nesustoti ir siekti tikslų, tačiau labai dažnai jis gali peraugti į nevaldomą maniją.
Šioje dalyje pristatoma kaip susiformuoja vienas ar kitas vadovavimo tipas, kokios to pasekmės organizacijai, trumpai užsimenama ką daryti susidurūs su tokiu vadovu.
Jeigu trumpai tai dėl visko kaltas jūsų auklėjimas vaikystėje. Autoriaus teigimu iki 30 metų susiformuoja 4/5 žmogaus charakterio ir nors yra galimybė pasikeisti, bet tai sudėtingas procesas. Taip pat reikia suprasti, jog gyvenime grynų tipų pasitaiko retai, dažniausiai tai kelių tipų mišinys.
Antroje dalyje pristatomi autoriaus vedami kursai "Lyderystės iššūkis". Paaiškinama kaip, kodėl ir kada reikia samdyti lyderystės ekspertą. Jeigu sąžiningai tai šita dalis - pati bjauriausia reklamos forma. Kodėl? Todėl kad už šitą reklamą moku aš!
Trečioji dalis yra pirmos ir antros mišinys. Joje toliau aiškinama kodėl reikia samdyti lyderstės ekspertą ir kaip išsirinkti gerą. Taip pat pristatimi organizacijų tipai: dramtiškas (Virgin Group), įtarus, kompulsyvus, atsirbojantis, depresinis. Paaiškinami tų tipų privalumai ir trūkumai.
Mano vertinimas:
- pirma dalis tikrai įdomi ir verta dėmesio, bet daugiau... Perskaitai pirmą dalį, nusistatai savo tipą, o kas toliau? Eiti pas psichoanalitiką? Vienintelis įmanomas sprendimas? Taip sakant, turėk bėdą.