Knyga. Mark Manson - The subtle art of not giving a fuck

Niekada negalvojau, kad šita knyga bus išversta į lietuvių kalbą, bet praėjusią savaitę pamačiau knygyne beveik tokiu pačiu viršeliu. Tikiuosi, kad vertimas yra geras, nes rekomenduoju šitą knygą visiems.

Tai turbūt vienintelė savipagalbos kategorijos knyga, kurį į viską žiūri kritiškai, o vietomis net negatyviai.

Šią knygą sudaro devyni skyriai ir dabar pabandysiu ištraukti kiekvieno skyriaus pagrindines mintis.

Savęs tobulinimas ir sėkmė dažniausiai ateina kartu. Žmonės, kurie mums atrodo sėkmingi, nebūtinai patys mano, jog yra sėkmingi, ko pasekoje jie nėra sėkmingi.

Amžinas ciklas iš pragaro: susinervini dėl kokios nors smulkmenos, tuomet supranti, jog tai yra smulkmena ir susinervini dėl to, kad susinervinai dėl smulkmenos.

Noras patirti daugiau teigiamų patirčių yra neigiama patirtis. Susitaikymas su neigiamomis patirtimis yra teigiama patirtis.

Problemos yra viena garantuota konstanta gyvenime. Jeigu pasigerini gyvenimą, vadinasi gauni spręsti geresnio lygio problemas. Laimė ateina iš sugebėjimo tas problemas spręsti. Laimė yra nuolatinis darbas, progresas.

Mes esame vidutiniokai 99% dalykų, kuriuos darome ir esame ekspertai geriausiu atveju tik viename, dviejuose dalykuose.

Visi, visuomet lygina save su kažkuo. Jeigu norite jaustis sėkmingi, turite pasirinkti teisingas metrikas, kurios jūsų nedemotyvuos.

Blogos vertybės: 1) malonumo siekimas; 2) finansinė sėkmė; 3) visuomet būti teisiu; 4) visuomet būti pozityviu.

Mes ne visada galime kontroliuoti kas atsitinka mūsų gyvenime, tačiau mes visuomet galime kontroliuoti savo reakciją į įvykius.

Kuo daugiau atsakomybės prisiimi, tuo daugiau galios gauni. Daugelis žmonių nemėgsta prisiimti atsakomybės.

Mes esame neteisius beveik apie viską ir gyvendami, įgydami daugiau patirties bei suprantamo tampame po truputi teisesniais. Asmeninis augimas yra reikalingas tam, kad suprastum kur buvai neteisus ir kitą kartą būtum šiek tiek teisesnis. Užtikrintumas yra augimo priešas.

Kuo labiau kažkas grasina tavo identitetui, tuo labiau jo vengi. Nesvarbu koks sėkmingas ar nesėkmingas esi, pasikeisti yra labai sunku.

Visuomet savęs klausite: o kas jeigu aš esu neteisus? Ką reiškia/ką keičia, jeigu aš esu neteisus? Ar, jeigu aš esu neteisus, tai sukuria geresnes problemas man ir kitiems?

Skausmas yra asmeninio tobulėjimo proceso dalis.

Motyvacija priverčia veikti, bet daug dažniau pradėjus veikti atsiranda motyvacija.

Pasirinkimas išlaisvina. Yra sunku, kai turi daug variantu, bet, kai variantas yra vienas, atsiranda energijos, kurią galima nukreipti į kitas sritis.

Ši knyga sukelia man dvejopus jausmus. Aš esu didelis Mark Manson tinklaraščio fanas ir mane šiek tiek nuvylė, kad kai kurie knygos tekstai yra jau publikuoti jo tinklaraštyje. Kita vertus, jis rašo nerealiai.

Mano vertinimas:

– primygtinai rekomenduoju visiems perskaityti.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)