Knyga. Mark McNeilly - Sun Tzu karo menas lyderiams

Šią knygą galima padalinti į dvi nevisai lygias dalis: pirmoji parašyta McNeilly, o antroje originalus Sun Tzu "Karo menas". Atrodo atskirą karo meno leidimą pirkau bereikalo.

Ar jums patinka rašyti interpretacijas? Hm... O jas skaityti?

Šioje knygoje imamas vienas sakinis iš originalaus Sun Tzu "Karo meno" ir jam parašoma maždaug puslapio ilgio interpretacija. Visos interpretacijos gausiai iliustruotos pirmo ir antro pasaulinių bei kitų karų, kuriuose dalyvavo Amerikos armija, taip pat ir pavyzdžiais iš verslo (labai retai). Jeigu knyga apie verslą, tai kodėl pavyzdžiai turintys įliustruoti knygos teisingumą yra iš karo?

Knygoje pristatomi pagrindiniai šeši principai: 1) Laimėk viską nekovodamas. Kaip užkariauti rinką jos nesunaikinat 2) Venk pilnumos, smok į tuštumą. Atakuok ten, kurie jie mažiausiai to tikisi. 3) Apgavystė ir išankstinis žinojimas. Maksimaliai išnaudok rinkos informacijos jėga. 4) Greitis ir pasiruošimas. Veik greitai ir nugalėk konkurentus. 5) Valdyk savo priešininką. Pasinaudok strategija konkurencijos valdymui. 6) Asmenybe paremta lyderystė. Neramiais laikais pasirūpink efektyviu vadovavimu.

Paskutiniame McNeilly parašytame skyriuje pateikiamos įvairios lentelės, kurios turėtų padėti jums praktiškai pritaikyti knygoje pateiktą medžiagą.

Ar jūs tikrai manote, jog verslas - tai karas?

Mano vertinimas:

- turiu prisipažinti, tokį aukštą įvertinimą daviau, tik todėl, jog knyga maloniai skaitosi, bet tai nereiškia, jog pateikiamos informacijos kokybė dėl to geresnė ar labiau praktiškai pritaikoma. Pirkti tualetinį popierių už tokią kainą... Prabanga, prabanga...

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)