Knyga. Mishels Zavadskis - Menas parduoti

Šiandien į mano apžvalgą pateko kaimynų latvių autoriaus knyga ir turiu pasakyti gera knyga. 

Šitą knygą pavadinčiau vadovėliu. Pataisykit mane jeigu klystu, bet pardavėju (nekalbu apie kasininkus) Lietuvos universitetuose nemokina, nes priešingu atveju šitą knygą pasiūlyčiau kaip privaloma dėstyti kursą.

Dabar pabandysiu trumpai papasakoti apie knygą.

Pirmiausiai pristatomos gero pardavėjo savybės. Manyčiau Lietuvoje labiausiai trūksta tikėjimo parduodamu produktu. Tokios situacijos pavyzdys: nike firminės parduotuvės darbuotoja vaikšto su adidas kedais.

Sekanti tema - dažniausiai pasitaikančios klaidos. Labai dažnai Lietuvoje įvykdžius pirkimo sandorį pirkėjas yra pamirštamas, atrodytų, lyg tai jis neturi daugiau pinigų. Aš nesupratau mūsų mobiliųjų operatorių, turbūt visą dešimtmetį jie skelbė akcijas tik naujiems klientams, o seniems - špyga! Bent jau būtų taukuota, ne sausa...

Jeigu ateisite prastai apsirengę į prabangių drabužių parduotuvę, nuomone apie jūs galite aiškiai persiskaityti pardavėjų veiduose. Ir dar viena labai įdomi tema: paklauskite ką pardavėjai mano apie savo konkurentus.

Knygoje pristatomi pirkėjų tipai ir patariama kaip su jais elgtis. Taip pat aptariamas visas pardavimo procesas, nuo potencialaus kliento suradimo iki sandorio sudarymo. Paaiškinimi skirtumai tarp paprasto pardavimo ir pardavimo telefonu. O knyga baigiama skyriumi apie konfliktinių situacijų sprendimą.

Man taip pat patiko, jog knygoje pateikiamos praktinės užduotis apie jūsų parduodamą produktą.

Aš nesu pardavėjas, todėl man užkliuvo kai kurie labai kategoriški pareiškimai. Tarkim jūs leidžiate žurnalą, savaime suprantama, kad jūsų tiesioginiai konkurentai yra visi laikraščiai ir žurnalai. Tačiau knygos autoriaus teigimu, jūsų netiesioginiai konkurentai YRA VISI. Aš dar suprantu, kad kramtoma guma, kuri kainuoja tiek pat kiek žurnalas gali būti konkurentas, bet sofa arba lėktuvo bilietas... Logiškai gal ir galiu suprasti kaip tai atsitinka, bet širdis negali priimti tokio įsitikinimo.

Mano vertinimas:

- man visuomet patinka praktiškos knygos.

Brukštelk žinutę