Knyga. Neale Donald Walsch - Pokalbiai su Dievu: neįtikėtinas dialogas. Pirmoji knyga

Tai pirmoji knyga iš trijų dialogų su Dievu. Knygos įvade prašyta, jog pirmojoje daugiausia nagrinėjami asmeniniai išgyvenimai, sunkumai ir iššūkiai. Antroje apžvelgiamos platesnės temos: geopolitinė ir meta fizinė mūsų planetos būsena bei šių dienų pasaulio problemos. Trečiojoje knygoje gilinamasi į universaliąsias aukščiausios tvarkos tiesas bei sielos iššūkius ir galimybes.

Tačiau apie ką iš tiesų yra knyga?

Gal pradėsiu nuo to, kad tai keista knyga. Kai kurie skyriai pvz, kuriuose nagrinėjama kas yra Dievas ir kaip jis atrodo, kodėl jis nepasirodo žmonėms, man atrodė, gana juokingi, banalūs ir iki skausmo nuvalkioti, tokias dalys norėjosi greičiau praleisti. Tačiau buvo tokių, kurie užkabino mano praeiti, kuriuos skaitydavau lėtai, po sakinį apmąstydamas kiekvieną žodį. Šioje knygoje galima rasti daug filosofinių minčių, bei patarimų ir paskatinimų savęs tobulinimui, kaip ir daugelyje populiariosios psichologijos knygų, tik skirtumas, tas jog čia jos labiau susiejamos su Dievu.

Ar žinojote, kad pragaro nėra? Pragaras yra džiaugsmo priešingybė. Tai neišsipildimas. Tai buvimas menkesniu. Tai sielos kančios, kai negaunama, tai ko nori. Tai vyksta dabar, o ne kada nors po mirties.

Labai dažnai, žmonės nori prastumti gyvenimą, tam kad po to galėtų gyventi Danguje geriau. Ar tikrai gyvenimo tikslas yra mirti?

Žmonės norėdami suartėti su Dievu užsidaro vienuolynuose kalnuose ir visa dieną meldžiasi. Lengva asketui, jam nieko nereikia, tačiau tai nėra ko nori Dievas. Dievui labiau patinka žmogus, kuris turi šeima, sugeba ja pasirūpinti ir taip priartėti prie Dievo, nes tai yra sunkesnis kelias.

Ar pastebėjote, kad visos religijos teigia, jog Dievas yra blogas ir jus nubaus? Keista, sakoma, jog Dievas suteikia žmogui laisvą valią, tačiau, jeigu jis nesilaiko Dievo nurodymų, tai yra baudžiamas, kur čia laisva valia?

Dievas nebaudžia, Dievas neskirto nieko į gerus ir blogus, Dievas nieko neriboja, visa tai daro patys žmonės.

Jeigu norite pasikalbėti su Dievu, nereikia eiti į bažnyčią, Dievas kalbasi su kiekvienu, kiekvieną dieną, tereikia imti ir jo klausyti.

Remiantis šia knyga pasaulyje yra tik du jausmai: meilė ir baimė, jeigu ko nors nedarote iš meilės, vadinasi, tai darote iš baimės. Kaip dažnai jūsų elgesio pagrindas yra meilė?

Žinot, nuo šios nesiruošiu kalbėtis, su nei vienu religiniu fanatiku, kol jis neperskaitys šios knygos.

Ir paskutinis klausimas: ar pirksiu antrą dalį? Ne, vis tik pirmojoje kažko trūko, tačiau jeigu kas nors man galėtų paskolinti tikrai mielai perskaityčiau.

Mano vertinimas:

– Dievas yra geras. Dievas mus visus myli.

Brukštelk žinutę