Knyga. Pragaištingas krėslas
„Pragaištingas krėslas“ yra vienas iš keturiolikos rinkinio apsakymas.
Žanas Ferė „Nuobodus Sebastiano Siušo gyvenimas“ – ką galima pasakyti apie apsakymą, kuriame nėra veiksmo? Penktoko lygio rašinėlis apie žmogų einantį į biblioteką.
Aizekas Azimovas „Kilniaširdžiai maitėdos“. Tamsiojoje mėnulio pusėje ateivių charų rasė įsikūrė savo bazę, tam kad Žemėje kilus atominiam karui galėtų išgelbėti planetos gyventojus. Tačiau praėjo penkiolika metų ir karas neprasidėjo. Ateiviai nusprendė išsiaiškinti kodėl.
Erikas Frenkas Raselas „Pragaištingas krėslas“. Mokslininkas Veinas sukūrė prietaisą, kuris leidžia sielai palikti savo kūną ir persikelti į kitą. Deja, visai netikėtai prietaisas pateko į nusikaltelio Henrio Meinelo Jenseno rankas. Kaip sustabdyti nusikaltėlį, kuris, po kiekvieno nusikaltimo pasikeičia išvaizdą? Labai įdomus apsakymas.
Toras Ogė Bringsverdas „Pasaka“ – iš tiesų šis apsakymas primena pasaką įvilktą į mokslinės fantastikos rūbą. Ar norėtumėte dirbi kosmonautu žinodamas, kad galėsite keliauti į tolimas neatrastas planetas išeiti į pensiją 32 metų ir gauti milijono dolerių pensiją? Bet kelionė į vieną pusią trunka du metus, kuriuos turėsite praleisti miegodami ir tuo metu Žemėje prabėga 200 metų, per savo karjerą jūs galėsite atlikti nedaugiau nei keturis skrydžius. Ar vis dar norėtumėte dirbti kosmonautu?
Klifordas Donaldas Saimekas „Pasivaikščiojimas miesto gatvėmis“. Ar norėtumėte, kad jūsų darbas būtų tiesiog vaikščioti miesto gatvėmis? Tiesa, keletas žmonių stebėtų ar jūs atliekate savo darbą gerai.
Rišardas Glovackis „Įskundimas“ – dviejų puslapių pasakojime pavaizduota kompiuterio valdoma visuomenė.
Džekas Viljamsonas „Žvilgsnis į praeitį“. Kaip stipriai nedidelis praeities pakeitimas pakeičia ateitį?
Normanas Spinradas „Išradimų amžius“. Ar norėtumėte sužinoti, kaip atsirado vadybininko profesija?
Artūras Pordžis „Ruumas“. Ruumas – tai ateivių paliktas keistas prietaisas skirtas... sunku pasakyti kam jis skirtas, medžioklei?
Januška A. Zaideris „Aerono šunys“. Liūdnas pasakojimas apie atsiskyrėli šunų prižiūrėtoją.
Robertas Šekelis „Uždrausta zona“. Mokslinė ekspedicija nusileidžia į keistą pasaulį. Kapitono Kilpeperio neapleidžia nuojauta, kad su planeta kažkas ne taip, tačiau kol jis negali paaiškinti kas reikia leisti pasidžiaugti įgulai grynu oru.
Artūras Klarkas „Devyni milijardai dievo vardų“. Kai bus suskaičiuoti visi dievo vardai ateis pasaulio pabaiga.
Uršula K. Le Gen „Meisteriai“. Tai istorija apie žmones gyvenančius keistame pasaulyje, kuriame uždrausta matematika. Galima skaičiuoti tik romėniškais nedideliais skaitmenimis.
Danielis Kyzas „Gėlės Eldžernonui“. Sukrečianti istorija apie žmogų su IQ 68, kuriam atlikus operacija jo IQ patrigubėjo, bet... Istorija pateikiama dienoraščio forma iš pradžių tekste daug klaidų, keista... Tokio kūrinio vertimas - beveik kaip eilėraščio – reikia sukurti naują kūrinį, per teikiantį pagrindinę mintį ir atitinkantį kalbos normas.
Mano vertinimas:
– sunku vertinti tokią knygą vienareikšmiškai, vienos istorijos įdomesnės, kitos ne tokios...