Knyga. Reksas Stautas - Auksiniai vorai

Šią knygą įsigijau, nes radau už penkis litus. Ir tik po to supratau ką padariau. Laikausi taisyklės: niekada neskaityti knygų, pagal kurias jau mačiau pastatytą filmą. Serialas apie Nirą Vulfą ne taip senai buvo rodytas vienoje iš lietuviškų televizijų.

Knygą sudaro romanas ir apsakymas, todėl pakalbėkime apie viską iš eilės.

Auksiniai vorai. Pas Nirą Vulfą ateina berniukas Pitas. Jis nori pasitarti. Pitas plovė prie sankryžos automobilio langus, kai perskaitė iš vienos moters lūpų: iškviesk policiją. Pitas įsidėmėjo šalia sėdėjusio vyro veidą ir nori jį šantažuoti. Niras, savaime suprantama, nesutinka padėti. Po poros dienų berniuką partrenkia automobilis, tačiau tai tik pirma iš keleto žmogžudysčių.

Ant kiek Niras Vulfas yra protingas, ant tiek jo charakteris yra šlykštus. Niras niekada neišeina iš namų, valgio metu nekalba apie darbą, turi griežtas valandas, kai priima lankytojus ir kai leidžia laiką su orchidėjomis. Jis labai didelis gurmanas, todėl turi labai gerą nuosavą virėją.

Visa istorija yra pasakojama iš Arčio Gudvilo pozicijų. Arčis yra Niro padėjėjas ir atlieka visą juodą darbą: laksto, kur jį siunčia, renka informaciją ir t.t.

Sakyčiau, jog serialas gana tiksliai atkartoja knygą, gal tik veikėjų išvaizdos aprašymai nevisai atitinka.

Vienas dalykas mane knygoje sutrikdė – pinigai. Skambutis kainuoja dešimt centų. Pietus kainuoja doleris ir penkiolika. Detektyvo išlaidoms Niras duoda tris šimtus dolerių. Niro avansas už bylą yra dešimt tūkstančių dolerių.

Visus, išskyrus šunį, - į policiją. Arčis nori paerzinti Nirą ir parsiveda gatvėje rastą šunį namo. Paaiškėja, jog šuo priklauso nužudytam žmogui. Niras norėdamas pasilikti šunį sau turi išspręsti žmogžudystės bylą.

Mano vertinimas:

– skaitosi lengvai, bet nepasakyčiau, jog yra labai įtraukiantis ar intriguojantis, greičiausiai dėl to, kad jau buvau matęs.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)