Knyga. Robert Rowland Smith - Pusryčiai su Sokratu

Ar norėtumėte pusryčiauti su žmogumi, kuris buvo nunuodytas? Turbūt ne labiausiai viliojantis pasiūlymas? Svarsto autorius knygos įžangoje. Tačiau ši knyga yra ne apie Sokratą, nors vieną ar du kartus jo vardas ir yra minimas knygoje.

Knygą sudaro aštuoniolika skyrių tarp kurių rasite: pabundame, dirbame, sportuojame, skaitome knygą, žiūrime televiziją. Knyga sudaryta taip lyg peržvelgtų vieną žmogaus gyvenimo dieną. Autorius turėjo labai gerą idėją: priartinti filosofiją prie paprastų žmonių, nekalbant apie visokias būties abstrakcijas. Deja, gera idėja nebuvo gerai realizuota.

Ši knyga labai primena sėkmės mokytojų knygas: kalbama daug, neaišku apie ką, nieko nepasakoma. Aišku, čia galima susipažinti su daugybę įvairių laikų garsių filosofų iš karto, bet ta pažintis tokia paviršutiniška ir banali. Ar norėtumėte žinoti ką galvojo Froidas apie pabudimą? Turbūt ir neskaitę knygos galite atspėti ką galvojo Karlas Marksas apie darbą?

Knygoje yra tik viena įdomi mintis: televizorius – tai laiko mašina. Ar žiūrėdami filmą apie senus laikus nesijaučiate lyg būtumėte ten nukeliavę? Visa kita – tai bobučių bezdalų lygio banalybės.

Mano vertinimas:

– tikėjausi, jog ši knyga paskatins mano smegenis mąstyti, tačiau atsitiko atvirkščiai: užmigdo per penkias sekundes.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)