Knyga. Robertas T. Kijosakis, Šeron L. Lechter - Pinigų srauto kvadrantas

Kijosakio knygos visuomet sukelia aršią diskusiją. Žinot, šitą knygą priskirčiau populiariosios psichologijos, o ne verslo kategorijai.

Šioje knygoje Kijosakis pristato pinigų srauto kvadrantą, kurį sudaro: kairėje pusėje – darbininkai ir laisvai samdomi darbuotojai (freelancer ?), dešinėje – verslininkai ir investuotojai. Paaiškina kiekvienos grupės psichologiją bei skirtumus tarp žmonių. Taip pat pabrėžia kodėl gyvenimas dešinėje kvadranto suteikia daugiau privalumų. 

Ypač įstrigo paaiškinimas, kurio negalėjau suprasti iš pirmo karto. Jeigu tu perki gyvybės draudimą: kas rizikuoja tu ar kompanija? O kas moka? Jeigu tu perki įmonės akcijas: kas rizikuoja tu ar kompanija? O kas moka?

Vienas įdomus dalykas yra tas, jog ši knyga yra parašyta 1998 metais, o joje kalbama apie 2010 metų krizę... Prašovė pora metų Kijosakis... Knygoje sakoma, kad kiekvienas žmogus per savo gyvenimą patiria mažiausiai dvi krizes ir vieną ekonominę depresiją. 

Turėdamas tokius pačius daiktus kaip turtuoliai, pats turtuoliu netapsi, svarbu mąstyti kaip turtuoliui. 

Šioje knygoje labai dažnai minima turtingo tėčio filosofija, todėl manau drąsiai šią knyga galima vadinti „Du tėčiai - turtingas ir vargšas“ tęsiniu. O būtent knyga „Du tėčiai - turtingas ir vargšas“ ir buvo ta nuo, kurios pradėjau domėtis populiarios psichologijos, sėkmės, motyvacijos ir verslo knygomis. 

Mano vertinimas:

– man šita knyga tikrai patiko.

Brukštelk žinutę