Knyga. Scott Adams - How to fail at almost everything and still win big

Scott Adams yra populiarų Dilbert komiksų autorius. Esu didelis fanas jo darbų, todėl, kai pasitaikė proga paskaityti šio autoriaus ne komiksų knygą, negalėjau atsisakyti. Tai ne romanas, kad galėčiau trumpai papasakoti siužetą, todėl pateiksiu labiausiai įstrigusias mintis.

Šeši tiesos filtrai: 1) asmeninė patirtis 2) draugų patirtis 3) ekspertai 4) mokslinės studijos 5) liaudies išmintis 6) šablonų atpažinimas. Kiekvieną iš šių filtrų lengva suklastoti, todėl reikia, jog kiekvienas teiginys atitiktų bent jau du, kad galėtumėte juo tikėti.

Aistra gali būti talento požymis. Žmonėms patinka dalykai, kuriuose jie yra geri.

Tikslai yra nevykėliams. Pavyzdžiui kažkas sugalvoja tikslą numesti svorį. Jeigu pasiekia tą tikslą, tai ką daryti toliau? Žmonės dažniausiai nežino, grįžta prie savo senu, nesveikų mitybos įpročių ir svoris atauga. Pavyzdžiui tikslas yra parašyti knygą. Žmogus parašo, kas toliau? Tikslo nebėra, ar gyvenimas tampa neprasmingas?

Sėkmingi žmonės naudoja sistemas. Vietoj to, kad siektų numesti svorį, jie sveikai maitinasi kiekvieną dieną.

Jei nori sėkmės, išsiaiškink kainą ir sumokėk ją.

Kalbant apie dosnumą pasaulyje yra tik trijų tipų žmonės: savanaudžiai, kvailiai ir našta kitiems. Savanaudžiai nereiškia, kad yra niekšai. Savanaudžiai reiškia, jog pirmiausiai pasirūpina savimi. Pavyzdžiui mankštinasi, kad turėtų gerą sveikatą ir nebūtų ligoniais (našta visuomenei), įkuria verslą siekdami pelno savanaudiškai, tačiau padaro daug gero visuomenei sumokėdami daug mokesčių ir sukurdami darbo vietas kitiems. Savanaudžiai žmonės leidžia laiką su šeima vietoj to, kad dirbtų viršvalandžius, taip jie tampa laimingesni ir produktyvesni.

Jeigu darysi tai kas tau suteikia energijos, būsi laimingesnis, būdamas laimingesnis labai patiksi ir būsi vertinamas kitų žmonių.

Žmonės, kurie turi super ypatingą talentą žino tą, nepriklausomai nuo amžiaus. Norint žinoti ar tu turi talentą reikia pagalvoti ar yra kažkas ką labai mėgai daryti iki dešimties metų. Mėgai labiau nei daugelis vaikų. Knygos autorius mėgo piešti. Kitas labai svarbus dalykas yra rizikos tolerancija. Knygos autorius mokyklos laikais piešė nepadorius komiksus apie mokytojus, jeigu jį būtų pagavę, pasekmės galėjo būti baisios, tačiau tokia rizika jam atrodė priimtina. Kita vertus, važinėti motociklu nors ir buvo malonu, tačiau rizika pasirodė nepriimtina ir po vienos avarijos jis atsisakė motociklo.

Tai, kad turi talentą, dar nereiškia, jog ateityje galėsi iš to gyventi.

Mažos sėkmės gali virsti didelėmis, tačiau nesėkmingi dalykai niekada netampa sėkmingais. Dalykas, kuris yra didžiulė sėkmė yra sėkmė nuo pat pradžios. Sėkmingi dalykai turi x faktorių.

Vieni žmonės nekenčia praktikavimosi, kiti gali praleisti valandų valandas darydami tą patį dalyką. Jeigu praktika, tau yra kančia – nešvaistyk savo laiko. Jeigu tau patinka praktikuotis, labai svarbu pasirinkti ką praktikuotis teisingai. Galimybė sukti krepšinio kamuolį ant vieno piršto arba žongliruoti daugiau nei tris kamuoliukus daugeliui žmonių nesuteiks jokios naudos.

Sėkmės formulė: kiekvienas naujas įgūdis padvigubina jūsų sėkmės tikimybę. Geriau mokėti du dalykus vidutiniškai nei vieną tobulai.

Įgūdžiai, kuriuos kiekvienas suaugęs privalo išmanyti: viešas kalbėjimas, psichologija, verslo rašymas (business writting), apskaita (accounting), dizaino pagrindai, pokalbiai, kaip įveikti drovumą, antra kalba, golfas, teisinga gramatika, įtikinėjimas (persuasion), technologijos, balso valdymo technikos.

Laikas yra labai svarbu. Gera idėja įgyvendinta per anksti bus nesėkminga. Deja, laikas yra visiškai sėkmės dalykas ir jį nuspėti yra sunku.

Ekspertai visuomet teisūs ant smulkių dalykų, tačiau kuo dalykas sudėtingesnis, tuo tikimybė, jog ekspertas yra teisus, artėja prie 50%.

Laimės paslaptis yra labai paprasta. Pirma, tai galėjimas daryti ką tu nori, kada tu nori. Antra, jausmas, kad gyvenimas juda į priekį (viršų), gerėja. Trečia – vaizduotė, svajojimas, reikia įsivaizduoti geresnį gyvenimą. Ketvirta – sveikata, jeigu neturi geros sveikatos, negali jaustis laimingas.

Žmonės, kurie mankštinasi, sveikai valgo ir gerai miega dažniausiai būna laimingesni, už tuos, kuriems trūksta vieno iš šių elementų.

Žmonės, kurie turi per daug pasirinkimų tampa nelaimingi. Rutina gali padidinti žmogaus laimingumą.

Mano vertinimas:

– tai vienintelė savipagalbos knyga, kurią verta skaityti. Labai gaila, kad jinai niekada nebuvo išleista lietuvių kalba.

Brukštelk žinutę