Knyga. Simon Sinek - Pradėkime nuo kodėl: kaip puikūs lyderiai įkvepia veikti

Esu žiūrėjęs keletą Sinek video pranešimų iš konferencijos ir jie man taip stipriai patiko, kad atsidėkodamas nusipirkau šią knygą. Knyga yra išplėsta jo pranešimo Start with why versija.

Knygą sudaro keturiolika skyrių. Autorius pradeda nuo to kaip veikia dabartinis verslas manipuliuodamas žmonėmis pirkti jų produktus. Problema ta, kad manipuliacijos yra trumpalaikės, todėl neugdo ištikimų klientų ir norint tuos pačius žmones privilioti pirkti jūsų produktus dar kartą reikia griebtis naujų manipuliacijų.

Daugelis kompanijų žino ką daro. Kai kurios žino kaip daro. Tačiau tik labai nedaug žino kodėl daro. Būtent žinojimas kodėl yra Apple sėkmės paslaptis. Čia yra ir kita problema. Kodėl dažnai kyla iš vieno kompanijos įkūrėjo. Ir įkūrėjui palikus kompaniją, dažniausiai kompanija praranda savo kodėl atitinkamai prarasdama ir savo lojalius klientus. Tas atsitiko su Microsoft. Bill Gates norėjo pakeisti pasaulį. Tą jis padarė pastatydamas kiekvienuose namuose kompiuterį su Windows. Dabar Bill Gates vadovauja savo fondui, kuris kovoja su ligomis Afrikoje. Tuo tarpu Microsoft tapo tik dar viena kompanija gaminančia programinę įrangą.

Knygoje gausiai pateikta pavyzdžių iš įvairių verslo kompanijų bei paprastų žmonių gyvenimų. Autorius taip pat nepamiršta papasakoti ir savo istoriją.

Mano vertinimas:

– perskaičius šią knygą apima dviprasmiai jausmai: iš vienos pusės čia pateikta informacija atrodo labai naudinga, kita vertus knyga skaitosi labai sunkiai ir nuobodžiai.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)