Knyga. Skomanto kronikos - Du kalavijai

Skomantas – tai rašytojų grupė susibūrusi su tikslu skatinti jaunimą domėtis Lietuvos istorija. Skomantas iš viso yra išleidęs dvidešimties knygų ciklą. Ciklo veiksmas vyksta XIII a. Mindaugo valdymo pradžioje, veikėjai yra žemaičių Ventės pilies rikio Žybarto šeimyna.

Wikipedia sako, kad ši knyga yra šešiolikta, nors aš nesu tikras, ar tai teisingas eiliškumas. Šios knygos pagrindinis veikėjas yra Einius jauniausias Žybarto sūnus. Mindaugas paprašo pirklio Einiaus pašnipinėti Didžiajame Novgorode. Einius kartu su savo draugu Anapu ben Erachu leidžiasi į pavojingą kelionę žiemą.

Kalbant apie knygos trūkumus, tai man pasirodė, kad joje yra per daug politinės istorijos. Kažkas kažką paliko, grįžo, vėl paliko, vėl grįžo... Čia panašiai kaip meksikietiškoje dramoje, tik vietoj vyro ir moteris yra miestas ir valdovas... Vargu ar be paties rašytojo kas nors dar suprato, kas ir kiek kartų ten kažką paliko. Čia tik vienas epizodas, bet nuotykiai nuolatos yra pertraukiami, kad sutrombuotų į galvą didžiulius kiekius istorijos. Kai aš paimu knygą į rankas tikiuosi nuotykių, o ne dvidešimt šešių romeo ir džiuljeta versijų atpasakojimų.

Galiausiai net ir tie patys pagrindiniai veikėjai dažniausiai lieka statistais istoriniuose įvykiuose, o ne veikėjais...

Mano vertinimas:

– paauglystėje tai buvo vienas iš mano mėgstamiausių rašytoju, tačiau dabar didelio įspūdžio nepaliko. Nežinau ar čia knyga silpna, ar aš užaugau.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)