Knyga. Theodora Goss - The strange case of alchemist's daughter

Prisipažinsiu, jog į šią knygą atkreipiau dėmesį dėl viršelio.

Pagrindinė veikėja Mary Jekyll, mirus motinai, supranta, kad turi ne tiek jau daug pinigų. Tuomet jinai išgirsta, kad už Edward Hyde sugavimą yra paskirta premija. Į pagalbą Mary pasikviečia ne ką kitą, o patį Sherlock Homes ir Dr. Watson. Taip prasideda jos nuotykių pilnas gyvenimas.

Tuo pačiu, kai Mary ieško Hyde, Londone yra žudomos prostitutės. Galite neabejoti, jog tai yra susiję su Mary paieškomis ir ne, nevisai taip kaip jūs pagalvojote.

Knyga prasideda tikrai lėtai ir nuobodžiai - laidotuvėmis, rašytoja suprasdama, kad šiuolaikiniai žmonės nėra kantrūs, pasirenka labai įdomų rašymo stilių. Jinai pateikia knygą, tarsi istorija būtų rašoma knygos personažų. Istorija nuolat pertraukiama diskusijomis rašymo metu, kurios pateikia užuominų į kitus personažų nuotykius bei leidžia geriau suprasti personažų charakterius. Puslapis po puslapio veiksmas greitėja ir knyga tikrai įtraukia.

Tikiuosi Jekyll ir Hyde pavardės jums girdėtos. Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde parašyta Robert Louis Stevenson ir pirmą kartą išleista 1886 metais. Sherlock Homes ir Dr. Watson, tikiuosi pristatinėti nereikia? Jie yra Sir Arthur Conan Doyle personažai, pirma istorija išspausdinta 1887 metais. Be jau mano paminėtų personažų yra užuominių ir kitus klasikinius darbus. Čia sutiksite Adam iš Frankenstein; or, The Modern Prometheus istorijos parašytos Mary Shelley, pirmą kartą publikuotos 1818 metais. Edward Prendick iš The Island of Doctor Moreau istorijos parašytos H. G. Wells, pirmą kartą publikuotos 1896 metais. Beatrice iš Rappaccini's Daughter trumpos istorijos parašytos Nathaniel Hawthorne, pirmą kartą publikuotos 1844 metais.

Rašytoja sėmėsi įkvėpimo iš mano anksčiau paminėtų istorijų, tačiau nesekė jų originalaus parašymo, bet interpretavo laisvai, kaip jai parankiau.

Šios istorijos veiksmas vyksta maždaug 1890 metų Londone, tikrai įdomu skaityti to meto miesto aprašymus. Pagrindinės veikėjos kartas nuo karto kritikuoja nepatogius moteriškus drabužius, visuomenės požiūrį į moteris bei etiketo taisykles. Skaitant iš dvidešimt pirmo amžiaus žmogaus pozicijų tokie priekaištai atrodo normalūs, tačiau nemanau, kad daugelį tų priekaištų būtų galėjusios išsakyti dvidešimto amžiaus moterys, jau nekalbant apie devynioliktojo.

Nors rašytoja yra išleidusi daugybę apsakymų, tai yra jos debiutinis romanas. Kaip pradedančioji rašytoja, sakyčiau, jinai padarė daug klaidų. Knyga iš viso yra 400 puslapių, kulminacija pasiekiama maždaug 300-tajame puslapyje ir po to dar 100 puslapių skaityti apie tiesiog eilinį, normalų gyvenimą! Kodėl negalima visko sugrūsti į 20 puslapių ir pabaigti istoriją, kai jinai realiai jau pasibaigė?

Nors yra atsakoma į pagrindinius klausimus: kas ir kodėl vykdė nusikaltimus, tačiau daugybė antraeilių klausimų lieka neatsakyti. Kad nespoilinti siužeto, neatsakytų klausimų čia nepateiksiu.

Tai yra pirmoji Athena club ciklo knyga. Jinai pasirodė 2017 metais. Antroji - European Travel for the Monstrous Gentlewoman pasirodė 2018 metų vasarą. Vienas JAV kanalas paskelbė, jog kuria serialą pagal šias knygas. Ar tai tiesa, greičiausiai sužinosime kitais metais. Aš manau, kad ši knyga turėtų pasirodyti ir lietuvių kalba, ypač, jeigu serialas bus populiarus.

Nors šiuo metu yra išleistos tik dvi ciklo knygos, tikrai būčiau nustebęs, jeigu jų nebūtų daugiau.

Mano vertinimas:

– lėta pradžia manęs negąsdina, ištempta pabaiga skaitosi visai pakenčiamai, žodžiu, rekomenduoju, neskaitant gausių trūkumų.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)