Knyga. Victor H. Mair, Erling Hoh - Tikroji arbatos istorija

Rašydamas apie arbatą pamačiau, jog yra išleista šita knyga ir užsimaniau perskaityti.

Šią knygą sudaro 18 skyrių, iš jų penki skyriai skirti Kinijai, du – Japonijai, po vieną – Rusijai, Jav, Anglijai, kitos valstybės turi dalintis skyrius su savo kaimynėmis.

Turbūt nieko keisto, kad tiek daug skirta Kinijai, kadangi, arbata kilo būtent iš šios šalies, jos vartojimas ir ritualai keitėsi kartu su imperatoriais. Kinai išrado labai daug keistų/įdomių arbatos ritualų, kuriuos vėliau nukopijavo ir ištobulino japonai.

Iš įdomesnių ritualų – arbatos plakimas siekiant suplakti kuo didesnę putą. Arbatos ragavimo konkursai. Į dešimt puodelių įpilama keturių rūšių arbata t. y. trijų rūšių po tris puodelius ir vienos rūšies vienas. Ragautojai turi pasakyti kiekvieno puodelio arbatos rūšį. Negalvokite, jog tai lengva, kinai priskaičiuoja kelis šimtus vien žalios arbatos rūšių.

Tiesa, kinai arbatą gerdavo su druska. Arbatą su cukrumi ir pienu pradėjo gerti anglai. Jie taip pat atsakingi už arbatos paplitimą po visą pasaulį, nes ją atvežė į visas savo kolonijas.

Dalai lama grubiai išvertus reiškia „vandenyno mokytojas“ ir šio titulo atsiradimas taip pat susijęs su arbata.

Daugiau įdomių dalykų rasite knygoje.

Mano vertinimas:

– jeigu jums įdomi arbatos istorija, tai ši knyga tikrai verta jūsų dėmesio, tačiau kaip atsitiktinis pasiskaitymas laisvalaikiui visai netinkama.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)