Kodėl aš nekenčiu švenčių

Kaip atšventėt? Gerai? Kaip Senelis šaltis ar turtingas buvo? Kaip dovanos? 

Prasisuko švenčių maratonas ir galėsim keletą mėnesėlių atsipūsti. Iki kokių Velykų turbūt... O gal ne?

Kūčios ir Kalėdos puiki proga aplankyti visus gimines. Ypač jeigu jų daug. Bet...

1) Ar pastebėjote, jog daugelis „lietuviškų“švenčių yra susiję su persivalgymu? Persivalgymas turėtų būti nuodėmė... 

Viskas prasideda Kūčių vakarą. Norint, kad metai būtų sotūs, reikia paragauti bent 12 patiekalų... Galbūt šitas paprotys turėjo prasmę prieš kokį 100 metų, neturtingo valstiečio troboje, kai visi, norėjau pasakyti VISI patiekalai buvo gaminami rankomis namuose. O dabar? 

Seniau buvo toks paprotys skaičiuoti kiek patiekalų yra ant stalo. Siūlau naują paprotį, suskaičiuoti kiek patiekalų ant stalo yra gaminti rankomis, o kiek pirkta parduotuvėje... Duona, šprotai, lydekos maltinukai... Dabar viską galima nusipirkti paruošta, tik dėl ant stalo (su visu įpakavimu) ir valgyk... Svarbiausia, paragauti dvylika patiekalų...

O kitas rytas žiūrėk jau Kalėdos! Ir, aišku, kad visų dvylikos patiekalų suvalgyti per vieną vakarą neįmanomą. Truputi vynelio, pagerinti virškinimui ir pilna jėga einam vartoti tą baltą mišrainę, kurios nesuvalgėm vakar. 

Naujus metus aš sau leisiu praleisti. Tai tik standartinis susėdimas už stalo. Ir ko daugiau ant stalo: karštų ar skystų patiekalų priklauso jau nuo šeimininkės tradicijų. Todėl kategoriškai teigti, kad per Naujus metus, gimtadienį ir kitas panašias šventes persivalgoma būtų nesąžininga... Gal truputėli persigeriama ir tiek.

O tada ateina Užgavienės! Ką reikia daryti per šitą šventę? O gi valgyti daug blynų! Kodėl reikia valgyti daug blynų? Tiesa pasakius, aš jau maišau tradicijas, gal todėl, kad metai būtų sotus ir laimingi? 

Sekanti šventė yra Velykos. Ką mes darome per Velykas? Valgome daug kiaušinių... Tiesa, prieš tai juos dar reikia nudažyti... Dabar aš jau sutrikęs... kodėl mes valgome daug kiaušinių? 

2) Kai visa giminė susėda prie stalo, tai nebūna koks nors ėdimas tyloje... Mes juk kultūringi žmonės, ne tik valgome bet ir pakalbame įvairiomis temomis. Spėki kokia populiariausia pokalbių tema? O gi darbas! Kaip darbe sekėsi? O kaip pas jus ar keitėsi dovanėlėmis? O Kalėdinis koncertas ar buvo? Jo, buvo viršininkas staugė, sužinojęs kaip keičiasi mokesčiai... 

Pabandžiau pasiskųsti kolegai, dėl to kad visi kalba tik apie darbą. Jis atsakė: O ko tu tikiesi? Vaikus jie jau išaugino, iš namų išleido... Jie daugiau nebeturi jokių problemų tik darbą... Jie apskritai daugiau nieko nebeturi tik darbą... Ir taip iki pensijos.

Ir ką aš galiu bepridurti... Kad ir kaip baisiai tai skambėtų, jis teisus... Žinot išsireikšiu angliškai, nes nesugalvojau, kaip trumpai ir aiškiai galėčiau tą patį pasakyti lietuviškai: GET LIFE or smtg.

3) Kultūringi žmonės turi daugiau nei vieną pokalbio temą. Norit atspėti kokia antrą pokalbių tema? ANAs gaLAS! Ne nu tai jo... Ta prasme žmonės kultūringi remiantis šiuolaikinio žmogaus standartais, nieko baisaus. Pora klausimų apie sekso reikamų parduotuves... Nesupraskit manęs neteisingai, čia švelniausia dalis. Jeigu norėčiau papasakoti tą likusią, reiktų puslapyje pridėti daug perspėjimų, kad įrašas gali traumuoti nepilnamečius... 

Kažkaip ilgesingai galvoju, kad gera buvo būti vaiku...

Tiesa dar yra ir trečia pokalbių tema – politika. Pasakykit dar kvailesnę priežastį dėl kurios susipyksta du žmonės. Manau, daug nerasit. 

Nekenčiu švenčių. Jeigu nebūtų tų trijų dalykų... Bet ar tuomet šventės būtų šventės?

Brukštelk žinutę