Kokius narkotikus duodate savo vaikams 2

Parašęs straipsnį Kokius narkotikus duodate savo vaikams? , tikėjausi kiek kitokios reakcijos, bet yra kaip yra.

Dėkoju dado1945 už labai gerą komentarą, kuris atkreipė mano dėmesį į ankščiau nepastebėtą problemą. Taigi šiandien nuorėčiau pakalbėti tema kuo skiriasi narkotikas ir žalingas įprotis.

Panagrinėkime situacija, kai draugas jums pasakoja savo kokio nors baliuko įspūdžius.

Pirma situacija. "Buvo jėga. Nuvarėm mes pas draugelį į kaimą ir, žodžiu, iš jo dieduko nušvilpėm kanapes ir rūkėm...". Ką gi jus mąstote tokiu atveju? Fuu.. kanapės nelegalu, mano draugas - narkomanas. Gal man reikia su juo mažiau bendrauti, o tai ir mane įtrauks į tą pražūtingą liūną.

Dabar antra situacija. "Buvo jėga. Žodžiu, mes su chebra nuvarėm į kabaką ir pasiėmėm kaljaną..." O ką gi jus mąstot šioje situacijoje? Jėga! Kaljanas. Gerai. Egzotika. Reikia užsiimti, jog ir manęs kitą kartą nepamirštų pasiimti į tusą.

Sutiktu , jog situacijos perdaug supaprastintos ir abstrakčios. Bet pabandykim paanalizuoti ką mes turime. Ir pirmu ir antru atveju yra rūkoma, skiriasi nuodo pavadinimas, o daugiau? Daugiau nieko, koks skirtumas, ką pasirinkti, juk vis tiek žalojate savo sveikatą, tačiau kodėl tada žmonių reakcija į vieną ir kitą situacija taip kategoriškai skiriasi? Atsakymas paprastas viena legalu, kita - ne.

Cigaretes, mes linkę vadinti žalingu įpročiu, nes tai legalu, tuo tarpu narkotikai, tai kažkas baisaus, amoralaus. Jeigu mes gatvėje pamatome narkomanus, tai stengiamės į juos nežiūrėti, apeiti didelių ratu, neduok die, jie mus užkabins. Na gal jeigu užkalbins dar nėra taip blogai, bet jeigu mus tokiu momentu pamatys koks pažystamas! Tai juk pasaulinio lygio tragedija! (Tiek tos apie davatkas, papasakosiu kada nors kitą kartą). Jeigu pažystami nepamatys, bet narkomanai palies mūsų drabužius, tai grįžus juos būtinai reiks skalbti. Narkomanų yra vengiama kaip kažkada raupsuotųjų, tuo tarpų rūkančių cigaretes niekas nevengia. Pamatę rūkorių draugą mes jam paspaudžiam ranką, pakalbamas apie orą kol jis rūko. Ir visai nesvarbu, jog stovėdami šalia rūkančio draugo žalojam save. Mano draugas juokauja, jog rūkanti moteris blogai tik dviem atvejais: kai rūko ir kai lenda bučiuotis. Taigi, rūkimas yra norma, nes tai tik žalingas įprotis?

Mes visi puikiai žinom, jog narkotikai žalojam smegenis. Alkoholis, beje, irgi. Šiuo metu nieko negaliu pasakyti apie cigarečių poveikį smegenims, bet visi žino jų poveikį plaučiams, be to cigaretės padidina tikimybę susirgti vėžiu. Mes visi puikiai žinom jog narkotikai skatina psichologinę priklausomybę. Tiek, cigaretės, tiek alkoholis irgi. Tačiau cigaretės yra TIK žalingas įprotis, o žalingu įpročiu alui kai kurie žmonės net didžiuojasi! Dar karta klausiu koks gi skirtumas? Gerai , daugiau netampysiu jūsų nervu ir atsakysiu - JOKIO. Taip, jokio skirtumo. Žmonės gali sugalvoti, tūkstančius priežasčių, kad pateisinti savo poelgius, kad nuraminti savo sąžine, kad nebūtų gėda prieš save patį. Kai žmogus sako, jog žalingas įprotis rūkyti, mes jo kažkaip nesmerkiame, čia kaltas ne jis, čia kaltos cigaretės. Kaip mes sakome, jog žmogus narkomanas, mes jį smerkiame, pats kaltas jog su bloga kompanija susidėjo, pats kaltas jog pabandė. O juk legali narkomanija - cigaretės ir alkoholis, prasideda lygiai taip pat. Pabandai pirmą kartą, pabandai antrą kartą, o po to pasižiūri, jog be to gyventi negali...

Nėra žalingų įpročių yra tik narkomanai: tie kuriuos mes pateisiname ir tie kuriuos mes smerkiame.

Brukštelk žinutę