Kvapas ir garsas

Mano favoritas be konkurencijos - ką tik nupjautos žolės kvapas. Dėl to mėgstu pjauti žolę (su paprasta stumk-trauk žoliapjove), o daug kas stebisi, kaip čia man toks gan sunkus fizinis darbas patinka, nors esu iš baltarankių :-)
Šiaip mėgstu labai panašius kvapus, tik dar jazminų paminėčiau.
Beje, dabar Preiloj labai kvepia liepos :-)

Yra labai į atmintį įsirėžęs kvapas tai alyvos krūmų. Primena tik vaikystę kaime. Žiogus ir varles vakare tikrai esa girdėje visi tie, kurie gyveno/buvo kaime. Gal tai yra įprastas garsas, bet kaip pagalvoji tai mieste bent jau tik labai maža dalis gali klausytis tokių garsų.
O tie kas gali tai tegul vertina, nes tikrai verta :)

Mieste irgi yra ko klausytis. Ypač tyliomis naktimis labai keista girdėti traukinius, nes nuo namų iki traukinių stoties 2 km atstumas.

Taip, ir aš dažnai pagalvoju, kad mūsų atmintis tampriai susieta su fiziniais pojūčiais, ypač kvapais. Man vaikystės nostalgiją sukelia labai daug įvairių kvapų. Na kad ir karštą vasaros dieną įkaitusio smėlio ir vystančios pievos kvapas, tokios paprastos žolės bitkrėslės (lot. Tanacetum vulgare)kvapas, nes mes su draugėmis iš šių geltonų "sagučių" lėlėms sriubą virdavome, labai patinka laužo dūmo kvapas, ypač rudenį, kai deginami sudžiuvę lapai. O pavasarį alpstu nuo akacijų, jazminų, Kaukazo slyvaičių žiedų aromato... :)
Be abejo, garsai irgi labai veikia emocijas. Patinka rudeninių lapų šiugždesys po kojomis, lietaus lašų barbenimas į stogą, bet negaliu pakęsti vėjo švilpimo, man jis varo siaubą. O štai Jūsų minėti vasaros garsai - varlės, paukšteliai, žiogai - man tai labai miela ausiai, ir tai mano kasdienybė, štai ir dabar girdžiu nenutylantį žiogų čirpimą pro praviras duris. Ir dėl to esu labai laiminga :)

Dauguma išvardintų kvapų ir garsų galima rasti ir Lietuvos "miestuose"(išskyrūs mėšlą nebent, bet niekada negali žinoti :D) Tik aišku nereikia tūnoti kambary įsikniaubus į kokį devaisą, o išeiti į lauką, aplankyti parką, gretimą miškelį ar nuvaryti prie jūros ar dar kokio prūdo.
Pasigedau nostalgišku urban kvapų ir garsų:
Slogus išmetamų duju ir dervos aromatas sumišęs su drėgme.
Pjuvenų ir kitokio šlamšto prisotintas kvapas sklindantis nuo medienos apdirbimo fabrikėlio.
Kažkur, iš kaimyno balkono, per fortke sklindantis pigiu kontrabandiniu cigarečiu aromatas.
Įsisenėjusių myžalų ir išlaistyto alaus kvapas laiptinėje.
Tarakonų dvokas, primenantis jog nesi visiškai vienas savo urvelyje.
Iš proto vedantys mažvaikių spygavimai po balkonu vakarais
ir kažkur tolumoje aidintys šūviai...
mmmm...

Brukštelk žinutę