Laikinas amžinumas

Vienas žmogus nuolatos skusdavosi, kad pasaulyje viskas yra laikina. Tuomet jo mažametė duktė paklausė: Tėti, o jeigu pasaulyje nebūtų laikinumo, kaip aš užaugčiau? Kaip aš tapčiau gražia moterimi?.

Turbūt visi esate girdėję žodžius: iš dulkių kilęs, dulke pavirsi. Įdomu ar ne? Į pasaulį žmogus ateina nieko neatsinešdamas, o išeidamas nieko negali pasiimti su savimi. Tiesa, faraonai mėgino pasiimti savo turtus, savo tarnus... Bent jau pirmu atveju jiems tikrai nepavyko...

Taigi turim pasaulį, kuriame viskas laikina. Turim gyvenimą, kuris netikėtai įsiterpia tarp dviejų virsmų. Ką jūs dabar veikiate? Žinau, klausimas atrodo netikėtas ir atšokęs nuo temos, bet taip nėra. Pamąstykite.

Vakar aš buvau dulkė. Rytoj aš busiu dulkė. Šiandien aš esu žmogus. Ir žinote ką? Tie žodžiai tie trys sakiniai bus teisingi ilgai... Visuomet...

Tai kas buvo vakar praėjo ir nesugrąžinsi, nepakeisi. Tu gali atsukti laikrodį, bet tai nesugrąžins laiko.

Rytojus dar neatėjo. Jis niekada neateina. Ar pastebėjote, kad darbus lengva atidėti rytdienai. Lengva kiekvieną dieną. Kiekvieną šiandieną.

Aš esu žmogus. Kaip ir tu. Taip tu, tas, kuris skaito. Aš nemoku šokinėti laike. Aš negaliu nieko veikti vakar. Aš buvau dulkė. Aš nieko negaliu veikti rytoj. Aš busiu dulkė. Aš turiu tik šiandien, tik dabar. Tik laikina akimirka. Laikina akimirka, kuri yra amžina. Taip, amžina. Jinai yra amžina, nes yra visuomet. Nes joje gyvenu aš. Joje gyveni tu, mano mielas drauge. Paradoksas? Ne. Realybė. Žinau, priimti tai sunku, bet kada nors suprasi, kaip viskas paprasta.

Viskas keičiasi, pasaulis keičiasi. Viskas yra laikina, jeigu nebūtų laikina - pasaulis nesikeistų.

Ir vienas dalykas yra amžinas – tai akimirka. Akimirka, kurioje tu gyveni. Tu negali iš jos pabėgti. Tu ne komiksų veikėjas, neperšoksi į kitą puslapį. Tu ne laiko patrulis, tu nekeliausi į senovės Romą ir nebepamatysi Napoleono prie Vaterlo. Ir viskas kas tau lieka tik tai šiandien, čia ir dabar. Jokio pasirinkimo, jokios vilties, jokios laisvos valios... Na, ne visai. Tu gali pasirinkti, priimti sprendimą savo laisva valia. Tu gali nepriimti mano žodžių ir gyventi rytoj. Tu gali pasakyti:kai už dirbsiu XYZ pinigų aš busiu laimingas arba rytoj, kai nusipirksiu TĄ daiktą, aš busiu laimingas. Bet rytojus niekada neateina, o dirbtiniai žaislai nedžiugina...

Tu gali pasirinkti būti laimingas, čia ir dabar. Būti laimingas šią vienintelę akimirką, kurią tik teturi ir ji išsitęs į amžinybę. Būti laimingas ir dalintas savo džiaugsmu, su kitais, kaip, kad tai darau aš.

Iš dulkių į dulkias. Ir tik vieną akimirką, pabūkim laimingi.

Brukštelk žinutę