Mano antra pusė

Turbūt esate girdėję legendą, jog seniau žmonės turėjo dvi galvas, keturias rankas bei keturias kojas. Jie visuomet buvo laimingi. Dievai dėl to supyko ir padalino senuosius žmones į dvi dalis. Taigi, dabar kiekvienas iš mūsų klaidžioja po šį pasaulį bandydamas surasti savo trūkstamą pusę. 

Sako, kad visuose legendose yra dalis tiesos.

Ar turite namie obuolių? Puiku, atliksime keletą eksperimentų. Tie kas neturi pabandykit įsivaizduoti. Paimkite obuolį ir perpjaukite į dvi dalis. Kas bus jeigu jas suglausite? Na, vieno obuolio, kurį turėjote niekaip negausite, vis tiek turėsite tik dvi obuolio dalis. O kas bus jeigu tas obuolio dalis ne tik suglausite, bet dar ir stipriai spustelsite? Labai tikėtina, kad iš obuolio ištrykš sultys ir jeigu vieną ranką atitrauksite tikėtina, kad sultys bent jau laikinai sukabins dvi obuolio dalis ir išlaikys jas kaip vieną. O kas bus jeigu tokiu pačiu būdu pabandysime suglausti skirtingų obuolių dalis? Kažkas panašaus, ypač, jeigu obuoliai per daug nesiskirs vienas nuo kito dydžiu. 

Pjaustyti obuolius yra puiku. Perpjovę, jus gaunate dvi dalis lygiais paviršiais. O jeigu paimtumėte obuolį ir išvisų jėgų į perlaužtumėte? Tuomet dalys nebūtų lygios. Tikėtina, kad vėl suglausti būtų žymiai sunkiau, nei kad perpjautą obuolį. O jeigu paimtumėte du obuolius juos perlaužtumėte ir pabandytume suglausti skirtingų obuolių dalis? Greičiausiai jie nesusiglaustų, liktų daugybė oro plyšių... Perlaužtų obuolių pusės nėra lygios, tačiau trinant dalis vieną į kitą ilgainiui tų nelygumų skaičių pavyktų sumažinti. 

Skanaus valgantiems obuolius. 

Jūs vis dar manote, jog tai pasakojimas iš gurmano virtuvės? Ne, tai pasakojimas apie žmones. Mes žmonės – tai grubiai perlaužtų obuolių pusės. Nelygumai atsiranda dėl auklėjimo, mokymosi, skirtingos aplinkos, prietarų, patirties... Ir staiga pamatome kitą žmogų - kitą obuolio pusę, su visai kitokiais nelygumais nei pas mus, pabandome suglausti... Draugystė, šeima – tai ne kas kitas kai bandymas iš dviejų skirtingų pusių padaryti vieną obuolį. Konfliktai tas dvi dalis tolina, bendravimas artina. Bendraudami, spręsdami konfliktus mes gludiname savo obuolio pusės nelygimus. Kuo atviresnis ir nuoširdesnis bendravimas geriau susiglaudžia abi pusės. Tačiau, reikia suprasti, jog jos niekada netaps vienu obuoliu. Yra ir kita problema, pavyzdžiui manęs mokykloje niekas nemokė, kaip reikėtų bendrauti, o jūs mokė? 

Kartais yra sukuriama šeima ir tik po to pastebima, kaip sunkiai tos obuolio pusės susiglaudžia. O ką daryti? Turbūt sunkiausias dalykas yra nusigludinti, žmonės to nemėgsta, jie geriau jau pasineria į savo darbus. Stengiasi kiek galima rečiau būtų namie, kad tik nekiltų koks nors konfliktas, kad tik nereiktų bendrauti. Kas iš to gaunasi? Gero turbūt nieko. O kaip manote jūs?

Kažkur šiame pasaulyje yra ir jums skirta obuolio pusė, bet nepamirškit surasti ją – lengviausia dalis, po to ilgai reiks gludinti savo skirtumus. Nebijokite...

Brukštelk žinutę