Mirtis irgi verslas

Mirtis yra išties labai geras verslas. VISIEMS žmonėms reikia pastogės, maisto, rūbų ir VISI žmonės kadanors miršta, todėl iš to ir daromas geriausias biznis. Ne vien per Vėlines prekybcentriai taip uždarbiauja, juk ir per Valentino dieną, ir per motinos dieną, jau nekalbu apie Kalėdas. Žinoma, kad neužtenka vienos dienos metuose prisiminti mirusiesiems, bet ne vien tą dieną tvarkomi kapai, degamos žvakutės, tai tiesiog graži tradicija. Juk gražu, kai VISOSE kapinėse dega žvakės ir atrodo tarsi tai būtų maži miestai. O ta gedulingų pietų mintis tai šiek tiek nelogiška... Keliuose gedulinguose pietuose tektų pabuvoti tą dieną ir kiek pačiam surengti? :D Tikriausiai ne po vieną ir ne po du mirusiuosius norėtume pagerbti, prisiminti. Paminklas reikalingas gyviesiems, bet ne vien tam, kad prisimintų gimimo-mirties datą. Vienose kapinėse mačiau daugiau nei šimto metų senumo kapą, berotz 1892 metų. Nėra jokio paminklo, o tik metalinis kryžius ir lentelė, ant jos užrašyta netik gimimo-mirties data, bet ir šis tas apie žmogų. O kalba skiriasi nuo šiandieninės, vartojamos "w" raidės, vietoj "jaunystėje" užrašyta "jaunikaitystėje". Gaila, tiksliai nepamenu teksto, bet tai vistiek šioks toks paveldas.

Aš visada būnant kapinėse pastebiu, kiek dėmesio, pastangų ir pinigų skiriama kapų tvarkymui ir puošimui. Ypač akivaizdžiai tai matosi lapkričio 1-ąją. Ir kas kartą man būna labai liūdna dėl to, kad mirusiais rūpinamasi vos ne labiau, nei tada, kol jie buvo gyvi. Kaskart sumąstau, kad tarkim gėles reiktų dovanoti gyviesiems, ko jie gali džiaugtis tuo, o ne tada, kai jau per vėlu. Vis tik pati niekaip nesugebu išsiugdyti šio įpročio.

Arūnas Liuiza 2008-11-04 17:34:15 

Dėl žvakučių tai neteisybė NePo, neteisybė... Būna jų visada, tik, žinoma, mažiau.

Kažkada leptelėjau panšiais žodžiais tai savo močiutei, sakiau kad lapkričio 1 išvis be tikslė, kam to reik jei kapų neprižiūri visus metus ir pan, akm verta grūstis kaune per visus kamščius. Tada staiga suvokiau, kad kasmet tai darau ir aš. Tik aš esu pasirinkus kitą tikslą. Darau tai dėl gyvųjų dėl tos pačios močiutės. Galbūt tai palengvina mano požiūrį kaip į verslą.

Brukštelk žinutę