Ne tavo kelias

priminei man vieną atvejį.vienas pažįstamas teigė, kad jis nemėgsta skaityti. man natūraliai iškilo klausimas, kokias knygas jis yra skaitęs. tai pirma knyga, kurią jis skaitė ne dėl to, kad liepė mokykloje - kažkuris Žiulio Verno romanas. Tikiuosi, Verno entuziastai nesupyks, bet aš tai didelio skirtumo tarp Verno kūrybos ir enciklopedijos nematau. jei man tėvai nebūtų pirkę jokių knygų ir į mano rankas būtų patekusi kažkuri iš Verno knygų (šiaip realiai esu perskaičiusi turbūt 6 jo knygas), aš irgi nebandyčiau daugiau skaityti. Labai pritariu, jog kiekvienas turi atrasti savo žanrą, dėl to džiaugiuosi, jog tėvai man visada pirko labai įvairias knygas, tiek nuotykių, tiek vaikiškų detektyvų, tiek su fantastika. Paskui atkeliavus į Lietuvą teko skaityti tik tai, kas buvo kaimo bibliotekoj, tai iš bėdos sueidavo viskas iš eilės, kas buvo tinkama mano amžiui (todėl net ir Vernas susiskaitė :D). Bet pratinti vaikus skaityti su klasiką - absurdų absurdas. Aš rusų klasiką perskaičiau pirmą kartą tik studijuodama magistrantūroje ir tai suprantu, kad toli gražu ne viskas man suprantama, tai ko norėt iš kokių septintokų, kuriems padavai saulėlydį ar bado žaidynes? O Donelaičio metai literatūrinės vertės iš viso neturi. Jau seniai laikas keisti sistemą iš kankinančios privalomos į malonią motyvacinę. Nes juk kodėl vaikams visa tai yra neįdomu? Todėl, kad jie nesupranta ir nejaučia aktualumo. Kodėl paauglių literatūra yra populiari tarp paauglių? Todėl, kad joje rašoma apie tai, kas paaugliams svarbu - santykiai su tėvais, draugais, mokykla, problemos su mokslais, meilėmis, pykčiai su tėvais, maištas, savęs atradimas, o ne tai, kaip kokia merga pastojo ir nusiskandino, ar tai koks neapsisprendėlis tampa kunigu ir nesižino ką daryti, kai išrinktas kelias nepatinka, o mergos tai gražios.. žodžiu, jau kažkaip ne visai į temą aš čia turbūt.. the end.

Pirate, labai jau paviršutiniškai žiūri :) Negi nori, kad literatūros pamokos būtų vien tik pramogos ir paauglių nebrendyliškų poreikių tenkinimas?
Per informatiką mokiniai ir studentai turėtų vien tik žaisti kompiuterinius žaidimus, o ne analizuoti kažkokius ten loginius algoritmus? Juk paaugliams įdomu žaisti!
Kūno kultūra kokia atsilikusi! Kam tas simbolinis pabėgiojimas rateliu, visi juk žino, kad profesionaliais sportininkais nuo to netapsite. Per kūno kultūrą turi būti išdalinami traškučiai, alus bei vynas ir rodomos sporto varžybos, nes taip juk socialiai aktualu ir daugiau motyvacijos, nei bėgioti ar atsilenkimus daryti.
Per matematiką užtektų žaisti parduotuvę ir derėtis dėl kainų bei mokytis duoti/imti kyšį. Tokia "matematika" labai pravers gyvenime. Kas gi po mokyklos kada nors diferencijavo lygtis arba skaičiavo trapecijos plotą? Niekas. Niekada. Nes neaktualu.

kaip tik labai paviršutiniškai vertini mano komentarą. Aš jokiais būdais neteigiu, kad dėstomi dalykai turi būti tik pramoginio pobūdžio, aš teigiu, kad dėstomi dalykai turi būti motyvuojantys ir aktualūs. nes kai viskas dėstoma principu "nes taip reikia", o ne dėl to, kad tai yra naudinga. Šiaip kalba ėjo tik apie literatūrą ir skaitymą, o ne visą švietimo sistemą bendrai, nors ir bendrai motyvacijos principas turi veikti. tad nereikia iškraipyti mano žodžių.

Šiaip jau dėstoma principu "taip reikia, nes tai naudinga". Išsilavinusiam žmogui naudinga žinoti, kas yra Doneleičio metai ir kokią tai įtaką turi lietuvių literatūrai. Vienuolio kažkokia merga pastojo ir nusiskandino būtent dėl to, kas yra labai aktualu ir šiandien. Lietuvoje kasmet nusižudo daugybė paauglių dėl tų pačių priežasčių - patyčių, apkalbų ir nepritarimo, tam kas įvyko, dėl atstumimo, dėl pykčių su tėvais ir nelaimingos meilės. Būtent dėl to ir nusižudė kažkokia ten merga. Netiki? Perskaityk "Paskenduolę" dar kartą. Niekas nesižudo dėl nenupirkto telefono ar išjungto interneto.

man 44 metai ir aš mokausi anglų kalbos. Pagrinde klausau audio. Bandžiau skaityti tas kas man įdomu: Haldeman Joe - The Forever War, bet matyt per sunkią knygą pasirinkau. Reiks pradėti nuo Hario Poterio.

Zigmai,
Šioje svetainėje gali rasti keletą angliškų knygų recenzijų.
Man asmeniškai lengviausia yra techninė literatūra, nes terminus jau vis tiek žinai, o peizažų aprašymų dažniausiai nebūna.

Nors aišku, vaikų literatūra turėtų būti lengvesnė nei suaugusiųjų žodyno prasme.

NePo, čia Zigmas

Nea, nenoriu techninės literatūros, bus neįdomu...
Noriu skaityti tą kas yra įdomu. Plieninę žiurkę dar galvoju pabandyti. Game of thrones skaičiau dalį pirmos knygos, bet paskui silpnumas nugalėjo ir visas knygas perskaičiau lietuvių kalba. Užkabino labai.
Nieko rasiu kažką. :)

Brukštelk žinutę