Neskaitykite knygų

Nu knygų skaitymas tai tikrai nepavers tavęs rašytoju, tačiau skaityti knygas būtina norint rašyti, nes visa vaizduotė greičiausiai ateina iš knygų.

Aš va be tualetinio detektyvo nieko parašyti gero, apart blogo, negaliu, nes supratau, kad man rašyti tuos ilgus tekstus užknisa.

O tie, kas skaito lai skaito, vis geriau nei gerti alų kieme ir žiūrėti kokį lėvakišką serialą per teliką.

Aš tai pats neskaitau daug, tik blogus tavo aną kokį, dar kitą ir tiesiog iš tos casual literatūros bandau suprasti kažką, nes man ji yra priimtinesnė negu ten kokio nors destytojo parašyta litanija apie tai, kad keiktis negalima ir žodį išvien reikia rašyti atskirai ar dar kažką.

Tie protai mane žudo, nes pats tai aš jaučiuosi ant tiek protingas, kad tik blogą apie savo gyvenimą rašyčiau, nes nieko daugiau neišmanau ir nuomonės apie nieką neturiu, nes dažniausiai man būna ant visko nusišikt, na žinoma tik ne ant savo skaitytojų, kurie yra patys keisčiausi skaitytojai, kurie skaito mano rašomą mėšlą.

Knygų aš neskaitau, nes dabar knygų kokybė pasidarė gaidiška, visi apie tą patį rašo ir nieko ten naujo nėra. tos pačios idėjos tik pakeistas siužetas, ne dykumoje šį kartą o saharoje arba kokiame nors bokšte tvatijosi du diedai muvėdami kokius nors hario poterio pantalonus.

Kartais tos knygos kelia tokį juoką, nes knyga tai yra intelekto produktas - bet kai žmonės būna tokie super serious tai mane ima juokas, gal sakau chilax biškį ir ko nors nerimto paskaitykit?

O kad rast kažką nerimto paskaityt tai reikia perknist visą knygyną ar biblioteką ir nieko nerasi, nes tokio nerimto mėšlo kaip pas mane niekas nespausdina, o norisi, todėl aš ir neskaitau, o jei ir skaitau, tai tai ką pats parašau, nes man pačiam kartais atrodo, kad aš čia super tekstus rašau. Žinai esu užsikaifavęs nuo savęs rašytojas, na kaip ir visi rašytojai.

Nes tam, kad parašytum kažką turi kaifuoti nuo savęs - visų pirma. Visų antra mokėti rašyti, nu ir dar kartais kažką paskaityti, kad gautum naujų įdėjų ir nemirktum savo komposte.

Tai tiek. Užeikit mano tiradas paskaityti apie gyvenimą and shit.

Vygintai,

Kodėl knygų skaitymas yra geriau nei alaus gėrimas ar serialų žiūrėjimas?

Ar bandei skaityti knygas originalo kalba?

Išvardink bent keletą knygų, kurios tau taip patiko, kad rekomenduotum paskaityti kitiems žmonėms.

Man patiko bukowskio skaitalas, aišku skaičiau lietuvių kalba. Ir šią knygą galėčiau parekomenduoti, nes tai čiliukas.

Originalo kalba skaitau tik blogus, kurie neturi vertimo. Elektroninių esu skaitęs originalo kalba, bet sakau knygos yra ne man, jos yra ilgos ir ten visi vynioja vatą.

O aš nežinau kodėl knygų skaitymas geriau, tiesiog taip žmonės sako - man asmeniškai išvis nėra skirtumo ką veiki gyvenime, stumi laiką ir tiek. Kaip gaunasi.

CITATA:

Vieni turi lakią vaizduotę, todėl jiems užtenka skaityti žodžius ir jie viską gali įsivaizduoti, persikelti į pasaulį mintimis. Kiti neturi vaizduotės, todėl geriausias būdas jiems - žiūrėti filmus. Treti žmonės nori dalyvauti, pajusti tai savo kailiu, todėl jie renkasi žaidimus. Kiekvienam pagal skonį.

:CITATOS PABAIGA

Ne visai taip. Neturėjimas vaizduotės yra blogas dalykas, todėl tokiems būtina skaityti, o ne geiminti. Skaitymas lavina žmogų vien dėl galimybės įsivaizduoti! Taip pat skaitymas padeda įsijausti į kito žmogaus kailį, matyti pasaulį jo akimis, to negali suteikti žaidimas, nes tu visada esi tu žaidime, visiškai negauni jokios info apie kito žmogaus vidinį pasaulį. Skaitant smegenys aktyvios, vertina ir perdirba informaciją, o žiūrint filmą smegenys yra pasyvios, esi tik stebėtojas. Yra labai daug tyrimų ties šitais dalykais.

Hmm... Blogpostas užneša į paverkšlenima: "man pavydu, kad kiti perskaito daugiau už mane". Boo hoo, f*ck you!
Pritariu Exuss, skaitymas, geiminimas ir filmukų žiūrėjimas turi mažai ką bendro, be to, kad tu gadini laiką būdamas consumeriu.
Filmas yra pasyviausias. Atsidrėbi su pulteliu ir enjoyini. Skaitant tavo smegenai iš kažkokių paikų raidžių turi surenderinti visą knygos pasaulį. Turi kaip reikiant sutelkti dėmesį.
Geiminimas yra aktyvus enterteimentas. Priklausomai nuo žaidimo, tu gali gauti pažiūrėti kruvas vaizdinės medžiagos ir galbūt perskaityt tonas teksto(jei žaidi gudresnius geimus), tačiau kas daro geiminima išskirtiniu, tai yra galimybė daryti sprendimus, nuo kuriu priklauso tavo sėkmė žaidime. Todėl tarkim žaisti tekstinį nuotykių žaidima yra labiau smegenis apkraunantis dalykas nei skaityti nuotykių romaną.

Ir svarbiausia, ne visos knygos == grožinė literatūra. Prie ko čia eskeipizmas? Niekas neverčia skatyti vaikiškas "Eridano" pasakėles. Gali skaityti knygas apie musiškį pasaulį arba kaip būti ahujienu savo srityje. Kodėl perskaitęs būtinai turi atsiminti VISKĄ? Jei nesi visiškas dibilas, vistiek kažką atsiminsi, kertinius dalykus. Neužtenka?
O gal perskaitęs knygą atrasi kažką kas apvers tavo pasaulį aukštyn kojom. Sakysi "Wow, kaip aš apie tai niekad nepagalvojau!"

Informatikai tikrai kitaip supranta pasaulį, neįsikimba į vieną mintį ir jos nepaleidžia, vertina visumą ir neatmeta jokių variantų... Reiktų visiems pasimokyti iš šio požiūrio.

Geras sarkastiškas straispnis ;)

Pilnai sutinku su autoriumi.
Man juokinga, kai kiti perskaitę daugybe knygų bando čia vaidinti kažkokius intelektualus.
Bet koks mediumas turi savo pliusų ir minusų, visus juos reikia gerbti ir tausoti.
Skaitau knygas, bet jos man nesuteikia tokio malonumo, tarkim kiek kiti mediumai.
Jei tarkim aš visiškai neįsivaizduoju aplinkų ir veikėjų kai skaitau knygą, tai ką man dabar nusišaut, nes neturiu vaizduotės?

Brukštelk žinutę