Nusiraminkit po 5 metų jūs vis dar skaitysit popierines knygas

Kažin o koks santykis šiai dienai? E-knygos dar nesudaro 10% :)
Bet kuriuo atveju už 5 metų, manau, kad santykis bus kažkur 50:50. Arba popierinės knygos sudarys mažumą. Tai, kad popierinių knygų būtų leidžiama daugiau, tai tikrai nesitiki. Kaip ir netikiu, kad jos nukris žemiau 30%.

Praeivi, esmė, kad mes kalbam apie Lietuvą. O čia svarbu du klausimai: 1) kiek lietuvių turi skaitykles? 2) Kiek knygynų pardavinėja e-knygas?

knygute.lt siūlo senas eridano knygas, problema ta, kad jeigu tau pavyktų rasti popierinę, jinai kainuotų pigiau/tiek pat :)
skaitykle.lt pasirinkimas tiek knygų, tiek kainų įvairesnis
Bet abiem atvejais užsidirba leidyklos, autoriai negauna nei cento.

Norint, kad būtų 50:50 reikia, kad abu e-knygynai patys pradėtų leisti tiek lietuvių, tiek ypač svarbu užsieniečių kūrinius.
Kol to nebus net 70:30 nėra įmanomas.

Aš manau, kad per 5 metus situacija smarkiai pasikeis. Tai kas šiandien atrodo nereikalingas žaisliukas, už 5 metų gali pasirodyti kaip eilinis buitinis prietaisas. Tikėkimės už 5 metų Jūsų blogas egzistuoas ir galėsime grįžti prie šios temos. Mano prognozė 30:70 e-knygų naudai.

Kaip tik rudenį bus 5 metų gimtadienis :) Penkis metus jau atlaikė, taigi manau, jog dar 5 atlaikys :)

Sakyčiau, bus 10:1 popierinių naudai, nes elektroninis daiktas - ne turtas, jis lengvai pasidaugina, o pagal daugumos mąstymą - kam pirkt, kai gali gaut nemokamai. Daug yra žmonių, kurie nenaudoja kompiuterių, o tokiais e-reader'iais nelabai tikiu (pats rašei - kam reikalingas daiktas, turintis vieną funkciją), o kompiuteris tarkim vienam perskaitymui sunaudotų 15h*0,2kW*0,45Lt pinigų, neapsimoka daug kartų skaityti, dar ir akys gadinasi. Man tai visai patiktų ir toliau pirkt popierinę knygą, o elektroninę šiaip turėt, jei kartais reiktų ką nors susirast su Ctrl F.

Brukštelk žinutę