Piratavimas

Nu piratavimas, tai jo čia kaip ir negerai, bet iš kitos pusės tie kas neeis į filmą jo pažiūrėti tai ir neduos pinigų ir nematys turinio, tačiau kai gali paspaust knopkę download ir turėt įrašą savo kompe, tai visų pirma yra patogiau ir nieko nekainuoja, tai gausi pamatyti turinį už jį nesumokėjęs. Ir aš tai galiu pateisinti, nes informacija neturi nieko kainuoti ir žmogus turi visišką teisę į tai, kad nebūtų atsilikęs. Nepaisant savo uždirbtų pinigų.

Tie filmai, kad ir vagiami - jie atsiperka, nes tie kas turi pinigų - jie vistiek eis į kino teatrą ir po to kai tu buvai kine, tu gali atsisiųsti sau filmą ir tai jau nebus piratavimas, nes už filmo peržiūrą tu sumokėjai ir gali žiūrėti kiek tu tik nori kartų.

Pagalvok dar iš tos pusės, tu nusiperki dvd, tai gali jį duot pažiūrėt visiems savo draugams ir tai nebus joks piratavimas, nes už dividi tu jau sumokėjai. Tai jei turi daug draugų, gali tiesiog nuripint diską ir jį įdėt į internetą, kur atsisiųs visas pasaulis, nes visi yra kažkaip tarp savęs susieti.

Su adblock kokia mintis. supranti, jei tu nieko nepirksi tai tu ir naudok adblock, nes jei tau neparodys reklamos, tai jos ir neužfiksuos kaip rodytos, na bent google adsense. ir beto ten yra mokama už paspaudimus, o ne peržiūras.

Ir šiaip čia vadinti kažką vagiu, kai niekas nėra vagiama yra juokinga, nes žinai kai tu vistiek nepirksi tai nėra jokių potencialių pajamų vogimo.

Čia būtų problema tame, kai tu tarkim kaip senais laikais imtum nelegaliai įrašus ir tu juos platintum, tai vat taip jo tu vogtum pajamas. Piratavimas visais laikais buvo ir jis bus.

Bet kai tu imi sau ir neplatini, tai nėra tikras piratavimas, tai greičiau yra produkto reklama ir jei tau patinka koks žaidimas, kai tu jį paloši arba demo ar pirated kopiją, tai tu jį nusiperki jei nori gaut atnaujinimus ir papildomą turinį. Jei žaidimas nevertas pinigų, tai tu jo niekada ir nepirksi, aišku pažaist, tai turi teisę kiekvienas nepriklausomai nuo turimų pinigų.

Manau žmonės piratauja, nes neturi pinigų visoms naujovėms, na tai bent jau yra mano atvejis.

Kitas dalykas, kad nemokėti yra patogiau nei mokėti, ir kitose šalyse tie info produktai kainuoja pigiau lyginant su algomis, kurias jie gauna.

Nes Lietuvoje esu matęs žaidimų, kurie kainuoja po 200 litų, tai ar tu pirksi žaidimą, kai uždirbi 800 ar 1000 litų? Juk tai yra nesąmonė. Mokėti penktadalį savo algos už žaidimą tikrai nėra verta. Gerai mokėti 60 eurų, kai uždirbi kokius 2000 eurų, tada nebūtų prasmės ir piratauti

Vygintai aš su tavimi nesutinku.

Informacija kainuoja. Net wikipedia, kurią rašo savanoriai, reguliariai prašo paaukoti pinigų.
O filmai ir dainos nėra informacija. Tai nėra savanorių kūryba. Tai yra profesionalų kūryba, kurie sugaišo daug metų, kad pasiektų savo talento lygį. Jie nori valgyti, jie nori išlaikyti savo šeimą. Ir jie turi pilną teisę tikėtis savo užmokesčio.

Tu neuždirbti ant Lexus, todėl važinėji viešuoju transportu, kodėl su filmais turėtų būti kitaip?
Tu neuždirbti ant penkių kambarių buto senamiestyje, todėl gyveni vieno kambario bute stoties rajone, kodėl su dainomis turėtų būti kitaip?

Jeigu tu nusiperki DVD ir duodi jį draugams, tai iš principo yra piratavimas.

Google reklamos žinomiausios bet tikrai ne vienintelės tinklas. Yra daugybė alternatyvų. Jeigu aš dėčiau į svetainę reklamas tai tik tas, kurios moka už parodymus. Vadinasi, kiekvienas kartas, kai reklama neparodoma, atimamos iš manęs pajamos. Tai yra tas pats kaip atimti duonos kąsnį iš burnos.

Tu maišai du nusikaltimus. Piratavimas yra potencialių pajamų vogimas. Po kopijų pardavinėjimas tai jau yra pasipelnymas iš klastočių. Tas pats kaip pardavinėti Abidas.

Nesutinku dėl
> Jeigu tu nusiperki DVD ir duodi jį draugams, tai iš principo yra piratavimas.

Nes tada piratavimas turėtų būti ir "Panešiojai drabužius ir batus? Atiduok skurstantiems".

O kodėl tu rašai blogą ir iš to neuždirbi nei cento ar gi tu neįdedi darbo į savo blogą, kurį dar be abejo kainuoja ir išlaikyti.

Gali sakyti, jog dirbi savo malonumui, kaip ir aš, bet tu dirbi ir už tai turėtum gauti šaibas, aš čia ateinu paskaitau, palieku komentą ir kas tau iš to?

Koks tikslas yra rašyti dešimtį metų? Ir negauti nė cento už savo darbą ir aistrą, tai kur čia teisybė?

Supranti, jei man nemokės pinigų už tai, kad aš rašau blogą, tai aš pizdinsiu kiek norėsiu ir man irgi bus nusišikti ant kitų žmonių pajamų.

Supranti man irgi patinka rašymas, bet abiniakas yra tame, kad įdėdamas tiek daug darbo, per visus metus kuriuos rašai negauni nei cento, tai čia yra didžioji neteisybė.

Uždėk ant savo blogo donate mygtuką ir garantuoju, kad niekas iš tavo tų mielų skaitytojų nenumes nei cento tau už tavo dešimtį metų darbo, kurį tu atiduodi nemokamai.

Geriau už Donate yra patreon.com
Nesurinkai pakankamos sumos, tai ir nerašai blogo viešai :) Tada pasimato, kiek ir kam tu esi įdomus.

Per tą patreon.com greičiausiai lietuviškų donate negausi ir ten kiek aš supratau, dizaineriams ir muzikantams labiau skirta, bet vistiek Lietuviai tai tokia nacija, kur visko nori nemokamai arba pablatu nemokamai.

Jei bus galimybė nemokėt, tai ir nemokės - o kam, mes vargšai mums galima ir nemokamai.

Čia draugelis pasakė, jei nebūtų lietuvoje nelegalių windowsų, tai niekas nežinotų kas tie windows yra ir su linuxais sėdėtų :))

Į temą

Už degalus ir daržoves atsilyginęs tik plojimais Andrius Mamontovas kviečia gerbti kūrėjus

http://www.15min.lt/zmones/naujiena/lietuva/uz-degalus-ir-darzoves-atsilygines-tik-plojimais-andrius-mamontovas-kviecia-gerbti-kurejus-3-499666

Vygintai,

Kaip aš galiu uždirbti iš tinklaraščio jeigu aš nežinau apie ką rašau? Aš nežinau kokiai temai priskirti savo tinklaraštį... Tai tiesiog asmeninis dienoraštis, aš rašau apie viską, apie tai kas man užeina ant liežuvio, apie tai kas man svarbu.

Jeigu nori uždirbti turi pasirinkti konkrečią nišą pvz. IT arba fotografavimas arba skalbimas... Tuomet burti auditoriją aplink tą temą. Kai rašai apie viską sunku suburti žmones.

Darbas yra kur uždirbti pinigus, hobis yra kur išleidi pinigus. Aš rašau nes man patinka, nes man malonu. O komentarai - tai žmonių užmokestis, kurio aš laukiu.

Aš nematau nei teisybės, nei neteisybės. Aš pradėjau rašyti dar prieš tai, kai įsigijau internetą. Ir jei internetas nebūtų išrastas vis tiek rašyčiau, tik skaitytojų galbūt būtų mažiau.

Mano tekstai taip pat buvo publikuoti įvairiuose žurnaluose bei laikraščiuose. Už publikacijas moka . Taigi, negaliu sakyti, jog už šio tinklaraščio rašymo nieko neuždirbau.

Šių metų pradžioje aš pakūriau naujienlaiškį http://tauta.nepo.lt/ Užsisakė šiek tiek daugiau nei 30 žmonių. Aš manau, jog kiekvienas užsisakęs žmogus paaukotų bent vieną kartą.

Nu yra pasaulyje ir general blogų, kurie uždirba pinigų - tiesiog žmonės įsimyli autorių ir skaito bet ką, ką jiems numeti.

Brukštelk žinutę