Pirmūnų grupė - rašytojų klubas.

Vadovaudamasis savo išsikeltais tikslais šiems metams, metų pradžioje pabandžiau suformuoti pirmą mastermind – pirmūnų grupę. Apie ją jau pasakojau savo naujienlaiškio skaitytojams, todėl čia nesikartosiu.

Dabar noriu suburti antrą – kitokią pirmūnų grupę, bet vėlgi vadovaudamasis savo išsikeltais tikslais. Šį kartą trečiam tikslui – parašyti dvi istorijas per metus.

Grupės tikslas: Uždaroje, saugioje aplinkoje padėti vieni kitiems tobulėti kaip rašytojams. Bus rašoma proza, tačiau neribojama apimtis. Vieni gali rašyti daug apsakymų visoje eigoje, kiti vieną romaną ir pateikti jį dalimis. Temos taip pat neribojamos gali būti: detektyvas, fantastika, drama ir t.t. Tačiau negali būti mokslinis darbas, publicistika, biografija.

Grupės veikla:

1) Kiekvienas grupės narys turės skaityti ir kritikuoti kitų grupės narių kūrybą. Kritikuojama tokia tvarka: kiekvienam geram dalykui reikia pateikti blogą dalyką ir atvirkščiai. T.y. jeigu matai dešimt blogų dalykų ir tik tris gerus, vadinasi gali pateikti tris gerus ir tris blogiausius dalykus.

2) Kiekvienas grupės narys per nustatytą laiką, kurį nuspręs grupės nariai susirinkę kartu, tačiau nedažniau nei kartą per savaitę ir nerečiau nei kartą per mėnesį, turės pateikti savo kūrybinį darbą. Kūrybinis darbas turi užimti nemažiau nei vieną Word doc puslapį ir nedaugiau nei dešimt. t.y. jei darbas užims daugiau nei maksimalus puslapių skaičius, kiti grupės nariai gali nekritikuoti/neskaityti puslapių esančių už maksimalaus skaičiaus ribos.

3) Darbai ir jų kritika bus įkeliami į specialią platformą apie kurią sužinos tik priimti grupės nariai.

4) Gyvas darbų aptarimas, diskusijos, smegenų šturmo sesijos vyks sekmadieniais 20 val ir truks neilgiau nei dvi valandas. Ar jos turi vykti kas antrą sekmadienį, ar rečiau, ar dažniau nuspręs susirinkę grupės nariai.

5) Darbų eiga. Pirma savaitę diskusijos ir idėjos gvildenimas. Antrą savaitę pirmo juodraščio pateikimas. Trečią savaitę kritikos grupės nariam rašymas. Ketvirtą savaitę antro juodraščio pateikimas.

Kandidatavimas:

6) Norint kandidatuoti reikia atsiųsti vieną savo kūrinį ne mažesnės nei vieno WORD DOC puslapio apimties. Jeigu kūrinys kur nors publikuotas, tai užtenka atsiųsti nuorodą. Jei kūrinys nebuvo viešai skelbtas reikia atsiųsti PDF.

7) Norint dalyvauti grupėje nereikia turėti konkretaus kūrinio galvoje, tačiau būtų naudinga turėti bent jau kažkokią kryptį pvz. noriu rašyti apie triušius arba noriu rašyti detektyvą. Pirmoje sesijoje grupė smegenų šturmo metu padės vieni kitiems išgvildenti idėjas.

8) Dalyvių skaičius grupėje ribojamas iki 5. Kas pirmesnis tas greitesnis. Siųskite laiškus ritas@nepo.lt su pavadinimu „rašytojų klubas“. Laiške nurodykite miestą (žiūrėsim ar įmanoma organizuoti gyvus aptarimus) ir kokios apimties kūrinius norėtumėte rašyti (apsakymus, apysakas, romaną).

Aš nesu ypatingai talentingas ir darau daug logikos, stiliaus ir gramatikos klaidų, bet norėtųsi tikėti, jog esu geresnis nei pradedantysis. Mano kūrybą galite įvertinti čia. Tikiuosi, jog susirinks panašaus lygio grupė žmonių ir mes vieni kitus stipriai timptelėsime į viršų.

Brukštelk žinutę