Po litą už kiekvieną džiaugsmo akimirką

Man patinka žiema. Na... gal nevisa žiema. Man patinka, kai balta, balta, kur dairais. Man patinka braidyti po purų sniegą. Ir tik ragana brisdama per sniegą nepalieka pėdų, man patinka palikti jų daug. Man patinka, kai nėra per daug šalta. Tik truputėli, kad sniegas netirptų. Man patinka, kai nepučia šaltas vėjas į veidą. 

Bet visai neseniai to sniego nebuvo. Norėčiau papasakoti, keletą istorijų iš praėjusių metų.

Pirmoji istorija apie sniegą, kai jo dar nebuvo. Tikrai nepasakysiu tikslios datos, bet tai buvo gruodžio mėnesis. Aš įlipau į liftą. Liftas „ekonomiškas“, todėl kiekviename aukšte sustoja paimti pakeleivių. Viename aukšte įlipo moteriškė, nusisukusi nuo manęs piktai paklausė: Kur tas sniegas?! Mano atsakymas buvo paprastas: Geras klausimas. Į tokį mano atsakymą jinai sureagavo sakydama: Geram klausimui reikia gero atsakymo ir mes abu pradėjom garsiai juoktis. Liftas sustojo pirmame aukšte ir mes patraukėme skirtingais keliais. 

Situacija galbūt truputėli atrodo absurdiškai, bet toks trumpas įvykis, gali pakelti nuotaika tikrai ilgam.  

Antroji istorija apie pinigus. Vakare važiavau troleibusu. Į troleibusą į lipo pagyvenusi pora. Vyras nuėjo prie vairuotojo nupirkti talonėlių ir į „lentynėlę“ padėjo 100 litų. Vairuotojas iš tokios sumos grąžos duoti negalėjo, todėl talonėlių nepardavė. Kitoje stotelėje išlipusi moteriškė atidavė savo taloną, jai jau nereikia, o jiems dar važiuoti. Ir tuomet aš prisiminiau, kad kaip tik turėjau vieną gerą talonėlį, nors pats važinėju nuolatiniu. Dar pagalvojau, kad kitą mėnesį vis tiek talonų kainos keisis, todėl saugoti „ekstra“ atvejui prasmės nebuvo. Taigi, išsitraukiau talonėlį ir atidaviau vyrui. Jis pasakė, kad neturi smulkių ir negali man sumokėti už talonėli, mano atsakymas buvo: Čia tik litas

Kitoje stotelėje aš išlipau ir pagalvojau: tą įvykį jie užmirš išlipę iš troleibuso. Jie niekuomet manęs neprisimins, bet tai nesvarbu. Svarbiausia yra tai kaip aš jaučiuosi. O aš jaučiausi tikrai labai laimingas. Tuomet sau pasakiau: Tikrai negaila lito, jeigu už tai gali keletą minučių jaustis nuostabiai.

Gyvenimas susideda iš daugybės smulkmenų, tačiau svarbiausios, tos kurios daro mus laimingais.

Brukštelk žinutę