Ritas, Trikas, Ketas irgi buvo Login2009

Ar kas nors dar prisimena pirmąją konferenciją 2007 metais, į kurią susirinko vos daugiau nei 100 žmonių? 2009 metai ir į konferenciją susirinko daugiau nei 1000! Trys metai, augimas 10 kartų. Arnoldai, mes tavim didžiuojamės!

Tai, tiek gerų žodžių iš mano pusės, o dabar grįšim prie tradicinių dalykų - kritikos.

Aš turbūt, esu paskutinis žmogus rašantis apie Login2009. Tiesa pasakius rašyti neplanavau... Matot, pradėjau skaityti ką kiti parašė apie konferneciją, labai patiko commonsense, tuomet perskaičiau vienotokio įrašą... Dabar visi garsiai pasakykit: Ačiū Džiugui. Aš taip ir nesupratau Džiugas prieš rašydamas daug išgėre ar daug išgėrė prieš rašydamas? O gal čia Olialia Cola burbuliukai užvežė? Anyway, labai nusivyliau, neradęs suformuluotos objektyvios nuomonės bei viso konferencijos atpasakojimo, taigi pagalvojau, kad teks brūkštelti pačiam...

Taip pat turiu prisipažinti, jog daugiau neskaičiau ką rašė kiti kolegos, kad galečiau pateikti savo subjektyvę nuomonę. Jeigu bučiau skaitęs, tai jau nebūtų subjektyvi nuomonė.

Taigi, norėdamas pradėti rašyti pirmiausiai nusprendžiau pasižiūrėti į programą... Ką radau, manau ta iliustracija pasako puikiai... Turbūt Arnoldas perskaitė visų atsiliepimus apie konferenciją ir pagalvojo: Jeigu taip tai nafig! Stengiesi, darai, o jie visuomet nepatenkinti. Ir vis dėl to, kodėl nekrauna Login svetainės? Ar kas nors gali paaiškinti logiškai?

Gerai, kadangi nėra progamos, rašysiu viską iš atminties ir norėčiau pradėti nuo geriausių pranešimų.

Pirmoje vietoje, sakyčiau, Darius Bagdžiūnas, Gaumina. Tai vienintelis pranešėjas, kuris sugebėjo ne tik skaityti pranešimą, kuris buvo šaunus, bet taip pat dar ir realiu laiku atsakinėjo į komentarus parašytus blakėje. Už tai didelis pliusas ir pagarba. Darius pasakojo apie keistas/crazy idėjas, kurios sulaukė didelio pasisekimo ir atgarsio pasaulyje. Taip pat pasiūlė kaip galima užsidirbti: rašyti blogą alpinistams turintiems trikojus šunis. Konferencijos dalyviai iš karto pasikorė ant tos frazės. Spėju, jog tas sakinys dar ilgai skambės internete ir darys nemokamą reklamą Gauminai.

Antroje vietoje Leonidas Donskis. Man asmeniškai labai patiko jo pranešimas ir labai gaila, jog didžioji publikos dalis jo nesuprato. Matyt konferencijos pabaigos sulaukti sugebėjo tik one.lt publika. Leonidas nagrinėjo privatumo ir viešumo problemą pasiremdamas istorija bei literatūros kūriniais. Sprendžiant iš komentarų blakėje 1984-ieji niekas nėra skaitęs, jau nekalbant apie kitus Leonido paminėtus kūrinius. Graudu, apgailėtina.

Trečioje vietoje Steve Chazin. Iš tiesų tai geras pranešimas, tačiau kaip profesionalus pranešėjas, jis neturėjo teisės reklamuoti savo naujojo darbo dimdim. Už tai jam didelis minusas. Steve vienintelis pranešėjas, kuris bendravo su publika ir atliko net keturis socialinius eksperimentus be to perteikė gerų marketinginių patarimų. Ar kas nors pasinaudos tais patarimais? Aišku, Steve pranešimas buvo gana amerikietiško atspalvio: kaip amerikoje, taip ir visame pasaulyje. Galbūt pranešėją iš anksto reikėjo perspėti, jog Lietuva yra atsilikusi šalis? Aš neatsimenu nei vienos iPod, nei iMac reklamos Lietuvoje, jų iš viso buvo?

Ketvirtoje vietoje Artūras Olšauskas. Sorry Artūrai, visos aukštesnės pozicijos jau užimtos. Tai buvo pirmas geras Lietuviškas pranešimas, kurį išgirdau, po ilgos pertraukos pravalo. Artūras pasakojo apie asmeninį brandą, bei jo kūrimą internete. Jo teigimu anonimai blogeriai nieko nepasiekia ir galiausia miršta. Artūrai, aš jau greitai skaičiuosi ketvirtus metus ir galėčiau tau papasakoti vieną, kitą istoriją, ką pasiekia anonimai.

Labai gaila, kad negirdėjau Pauliaus Rymeikio pranešimo, kurį visi giria. Palius pranešimą skaitė paralelinėje salėje tuo pačiu metu kaip ir Artūras.

Pagyrėm, dabar laikas pakritikuoti.

Pakalbėkim apie Login apdovanojimus. Šių metų apdovanojimų kategorijos nebūtų padariusios gėdos jokiai, marketingistų konferencijai. Aišku, jog po praėjusių metų apdovanijimai negalėjo likti tokie patys. Labai gaila, jog šiemet nebuvo sugalvota kategorija, kurioje aš galėčiau laimėti, todėl netapau vieninteliu žmogumi, kuris laimėjo tris metus iš eilės (Artūrai, tu žymiesi, ką pasiekia anonimai blogeriai?), kita vertus labai džiaugiuosi, jog Arnoldas pasimokė ir šiemet (priešingai nei pernai) davė nemokamą kvietimą.

Ko aš šiemet labiausiai pasigedau apdovanojimuose, tai paaiškinimų už ką vienas ar kitas dalykas nominuotas kažkokiai kategorijai. Aš kaip žmogus retai besinaudojantis internetu ir visiškai nesidomintis įvykiais Lietuvoje labai tikėjausi, kad balsavimo formoje prie kiekvieno kandidato bus paaiškinimas už ką jis paskirtas bei surašyti jo nuopelnai. Deja, deja... Paimkim kaip pavyzdį "Metų interneto žmogus". Visų pirmą man paaiškinkit kas čia per kategorija? Jeigu kalbėtume pasauliniu mastu tai tokioje kategorijoje siūlyčiau žmones labiausiai įtakojusius interneto pokyčius ir turbūt niekam nebūtų keista, jeigu nominantais taptų twitter arba facebook autoriai, bet Lietuvoje tokių žmonių nėra... Tai? Kategorijoje buvo nominuotas Liutauras Ulevičius, leisiu sau spėti, jog už tai, kad išrūpino blogeriams leidimą į Seimą, kuriuo niekas išskyrus patį Liutaurą nesinaudos, todėl visiems yra giliai dzin, bet visiems taip pat yra dzin, ant to, kad yra dzin, nes yra dzin. Taigi čia neprikibsi. Antrasis nominantas - Džiugas Paršonis. Mes turbūt visi suprantame ir sutinkame, jog rinkimai Lietuvoje negali vykti be Džiugo. Na gerai, vieninteliai rinkimai, kurie gali vykti be Džiugo yra "Mis Lietuva". Sutik Džiugai, tavo amžiuje straipaliotis prieš komisiją su bikini, nu nefasonas. Taigi, čia irgi neprikibsi. Trečias nominantas Artūras Račas. O Račas už ką? Remiantis jo pačio žodžiais: prieš sutikdamas skaityti pranešimą pareikalavau, kad mane nominuotų mažiausiai dvejose kategorijose, nes nieko nedarau už dyką ir labai noriu būti viešai pagerbtas. O rimtai už ką Račas?

Bet grįžkime prie konferencijos. Turiu pasiūlymą kitų metų rinkimų "Metų pravalas" kategorijai - E-guru.lt. Jų pranešimą klausė tik tie, kurie miegojo arba buvo per daug pavargę, jog išeitų bei trikojai alpinistai su šunimis.

Paralelinę salę reikėjo pavadinti - minetiurine. Ar galite patikėti, kad joje buvo tik 100 vietų? Kur dėtis žmonėms, kai pagrindinėje salėje lėvas pranešimas? Austėjos Blaževičiūtės iš Google pranešimą klausė turbūt koks 300 žmonių. Pranešimo tema sakyčiau daugeliui įdomi ir aktuali, bet iš Austėjos tikėjausi didesnio profesionalumo. Aš galiu suprasti, kai blogeris užlipa pirmą kartą ant scenos ir labai nervina, mikčioja, eeejojaaaa, bet google atstovas... Austėja, kaip vadinasi tavo pareigos Google? Šarūno Mikelevičiaus pranešimo dėl minetiurinės salės man, deja, išgirsti nepavyko... Teko grįžti į pagrindinę salę.

Pritariu visoms Račo išsakytoms mintis. Pagrindinis teiginis - Lietuvoje iš blogo rašymo neuždirbsi. Tačiau, aš pats, Račą kviesčiau nebent į laidotuves skaityti kalbos. Matot, tas jo liudnas kalbėjimo tonas suveiktų kaip kontrolinis šūvis, jeigu netyčia lavonas norėtų prisikelti ar pavirtęs zombių pagazdinti gyvuosius. Neoficeliomis žiniomis Rezidental Evil 6, Račiui pasiūlytas pagrindinis vaidmuo. Filme Račas skaitys pranešimą konferencijoje panašioje į Login2009, tačiau veiksmas vyks miestelyje pilname zombių. Zombiai negalėdami pakelti monotoniško Račo balso pradės ėsti vieni kitiems smegenis.

Kolegos iš laimikis.lt, jūsų idėja apie blogus viešoje erdvėje yra idomi, originali ir sveikintina, bet reikėjo pasitreniruoti prieš veidrodį, buvo akyvaizdu, jog labai jaudinotės ant scenos ir tai lėmė prastą įspūdį apie pranešimą.

Tą bičą su slaidais raudoname fone ir geltonomis raidėmis maža sušaudyti. Jį dar reiktų po to viešai pakarti.

Komunistai valdo, nieko nepridursi.

Pagaliau priėjome prie Login vinies - Vlado Sapranavičio, Diena Media, dar žinomo pasipūtėlio vardu. Sutrumpintai Vlado pranešimas skambėtų taip: mes sukūrėme blogų platformą po savo domainų, rašykit pas mus, mums reikia nemokamo turinio ir galbūt, mes atspaudinsime jūsų straipsnį laikraštyje. Jo pranešimas buvo neteisingas iš principo. Vladai, tu vakar iš pelkės išlindai? Kas blogai su tuo pranešimu? Pagrindinė prielaida - blogeriams reikia srauto.

Pakelkit ranką blogeriai kam reikia srauto? Vladai, kadangi tu nematai vaizdo, aš tau pakomentuosiu. Pažiūrėk čia, matai tuos pirmus penkis? Va, jiems reikia srauto, kitiems ne. Nors kalbant apie tuos penkis, galbūt pasiklausk jų asmeniškai. Dabar apie mane, aš esu ten žemiau, dar žemiau, dar žemiau, va, va, dar truputėli paskrolink žemyn ir rasi mane. Aš esu laimingas toje vietoje, kur esu. Jeigu bučiau nelaimingas, ką nors daryčiau, kad bučiau laimingas. Aišku? Dabar blogeriai, eikit skaityti sekančią pastraipą, o aš dar noriu pasikalbėti su vienu žmogumi, kuris pakėlė ranką. Taip, tavim - tu neblogeris, tu neturi savo saito ir neparašei nei vieno įrašo. Čia tu tik dabar manai, kad tau reikia srauto. Parašysi vieną straipsnį, kitą ir... Ir viskas, tau nusibos. Sakau, sąžiningai, rašyti gerus įrašus nuolatos yra sunkus darbas. Ar ne todėl slave virto į cafe? Vienas žmogus nesugeba pavežti tokio krūvio, kad patenkintų visą publiką?

Pakelkit ranką, kam reikia pinigų? Gerbiami žurnalistai, aš suprantu, kad laikai dabar sunkus, bet nuleiskit rankas, šitas klausimas buvo skirtas blogeriams. Vladai, show me the money. Pažiūrėkit kokia dabar situacija susidarė: savo blogus turi delfi, diena, lrytas. Ar aš turėčiau užsiregistruoti į kiekvieną? Sound prety stupid? Don't you think so? Tiesa, pamiršau paminėti, jog turiu nuosavą domainą. Ir žinote ką? Pats svarbiausias dalykas yra mano domainas ir aš jo nekeisčiau į jokį subdomainą. Ne srautas svarbiausia, svarbiausia pastovūs skaitytojai sugebantys rašyti logiškus argumentuotus komentarus. Blogeriai nenori milijono delfio lygio komentarų. Du geri komentarai verti tūkstančio delfi lygio komentarų. Neveltui Račas gyrėsi, jog turi, net 30 pastovių komentuotojų. Svarbiausia bendruomenė, kuri susikuria apie blogerį. Blogeris negerbiantis savo komentuotojų, blogeris - be ateities.

Vladai ar žinai koks spaudos trūkumas? Joje negalima rašyti komentarų! Kas man kompensuos moralinį nuostolį, kai atspausdinus mano straipsnį aš negausiu komentarų? Nepaminėjau dar vieno svarbaus dalyko. Mano straipsniai jau buvo spausdinti ir man nereikėjo niekur registruotis, jie buvo tiesiog pasiskolinti iš šitos svetainės. Gal vertėtų susimąstyti dar kartą, ką Diena Media norėtų pasiūlyti blogeriams?

Rodos tai viskas, ką norėjau pasakyti.

Ačiū.

Tiems kas nežino Ritas, Trikas, Ketas ir Rožė yra pagrindiniai Keturkampio Apskritimo veikėjai. Šitos svetainės populiarumas per daug mažas, kad gauti nemokamą pakvietimą.

Ps. Vos nepamiršau parašyti apie dar vieną metų pravalą. Dovanų krepšiuose, kuriuos įteikė visiems dalyviams, buvo toks keistas minkštas pelės formos daiktas, kurio paskirtis neaiški. Jeigu čia būtų kito tipo konferencija, tai pagalvočiau apie gilesnę mintį... Anyway čia greičiausiai buvo marketingo triukas, kad visi apie jį kalbėtų internete ir minėtų įmonę, kurios aš neatsimenu. Fail?

Programą stengiausi atkurti iš čia ir čia

Brukštelk žinutę