Septyniolika metų internete

Kažkada pastebėjau, kad didžioji dauguma tinklaraštininkų yra nauji žmonės, kažkur iš 15-25 amžiaus intervalo. Lygiai tą patį galima pasakyti apie visus viešus saviraiškos būdus: socialiniai tinklai, nuotraukos, video ar kas ten bus dar sugalvota ateityje. Kodėl taip yra?

Atsakymas labai paprastas – jauni žmonės turi labai daug laisvo laiko. Jie net patys nesupranta kiek daug laisvo laiko turi ir, kad ateityje tiek laisvo laiko neturės. Jauni žmonės turi kuo stebėtis, patirti naujų dalykų ir taip pat gali būti pakankamai pikti, kad norėtų išlieti savo nepasitenkinimą.

Vyresni žmonės dažnai turi daug įsipareigojimų, kurie suvalgo visą jų laisvą laiką. Na, jeigu ne visą, tai didžiąją dalį. Vyresni žmonės taip pat dažnai įsėda į vidutinybės vėžes, todėl jų gyvenime neįvyksta tiek daug dalykų, kuriais galima būtų stebėtis. Kaip sako, liaudies išmintis: šuo ir kariamas pripranta. Vyresni žmonės būna pripratę prie daugelio dalykų, todėl turi mažiau priežasčių skųstis.

Kai sakau didžioji dauguma, tai maždaug 90% turinio yra sukuriama jaunų žmonių. 9% yra sukuriama profesionalų ir 1% yra sukuriama tokių žmonių, kaip aš kurie mėgaujasi tuo ką daro, bet negauna realios finansinės naudos iš to. Jūs galite pasakyti: ne tai negali būti tiesa. Mano stebimą turinį kuria tik seni diedai. Tai jūsų burbulas, kuris nebūtinai turi ką nors bendro su realybe. Tai, kad jauni žmonės kuria daugiausiai turinio, nereiškia, kad tas turinys gauna daugiausiai peržiūrų. Arba paprastai kalbant, tai nereiškia, kad jų turinys yra kokybiškas.

Profesionalai kuriantys turinį turi laiko turiniui kurti, nes tai jų darbas. Jeigu jūs praleidžiate 8 valandas suvedinėdami kokius nors skaičius iš lapelių į kompiuterį, tai jie praleidžia tas 8 valandas filmuodami ar montuodami ar… kitais būdais kurdami turinį. Tačiau po darbo profesionalai, kaip ir jūs, turi įvairius įsipareigojimus, kurie valgo jų laiką.

Na ir galiausiai vienas procentas, kurie mėgaujasi tuo ką daro, kaip aš. Jie gali tą daryti, nes turi mažiau įsipareigojimų, nes gyvenimas ne visiems vienodai susiklosto arba todėl, kad jie turi kažką aukoti, ko aukoti jūs negalite. Turinys iš niekur neatsiranda, tam reikia laiko. Ir priklausomai nuo to ką/kiek galima paaukoti, tiek turinio galima sukurti.

Svetainės istorijoje praėję metai turbūt buvo patys prasčiausi, nes gyvenimas…

Praėjusiais metais jums siūliau parsisiuntimui net tris knygas. Šiais metais siūlau tik vieną, kuri yra 151pls arba 844KB. Jeigu neskaitote mano naujielaiškių, rasite net 6 niekada nematytus tekstus. Jeigu jūs skaitote šitą tekstą, tai turėtumėte skaityti ir naujienlaiškius. Rimtai.

Smagaus skaitymo!

Brukštelk žinutę