Šiukšlių rūšiavimas yra nesąmonė

Sureaguosiu į tai, į ką sureaguot lengviausia: mėtyk tvarkingai kiek nori, šiukšles vis tiek reikės perrinkinėt. Plastiko yra n+1 rūšių, visų į vieną nesumaišysi :) Vis tiek ne tas pats, kas išrinkinėti apskritai viską iš vienos smirdančios krūvos.

Skirtingai nuo kitų ES šalių, pas mus galutiniai rūšiuotojai yra bomžai, kurie tiek konteinerius išknisa rinkdami pridavimui tinkamas medžiagas, tiek pačiame savartyne stiklus ir metalus išsirenka.
Nerūšiuok - leisk bomžui užsidirbti!

Leist bomžui užsidirbti? Jau geriau pati parūšiuosiu. Kartas nuo karto koks bomžas įlipa į tą patį autobusą/troleibusą ir visą pasmardina. Parduotuvėj eilėj irgi su tokiais prasmirdusiais tenka pastovėt kartais.

Įdomios mintys apie šiukšles. Dalis tiesos tikrai yra.
Prie šio straipsnio tiktų šis filmas: http://www.youtube.com/watch?v=kuqIs5Sp2G0

Tikrai verta pažiūrėti iki galo.
Jei čia negalima postinti linkų tai sorry admino :)

--> As, Jeigu bomžas užsidirbtų, jis nusipirktų mašiną ir neliptų į troleibusą kartu su kitais žmonėmis, kurie irgi negali užsidirbti mašinai.

--> Exuss, Na tai tas bomžas užsidirba ant buteliuko, daugiau jam nelabai ko ir reikia. Apskritai naudos iš jų daugiau nėra ir visai nereikalingas socialinis sluoksnis.

Rūšiuoti gerai, nes:
* buitines šiukšles reikia išnešti rečiau (praktiškai tik tam, kad neprasmirstų) - plastikas, popierius dažnai viršija pusę kibiro. Aišku plastikas ir popierius irgi šiukšlės, bet jas labiau gali kaupti ir tada išnešti didelį maišą plastiko
* jei visas namas rūšiuotų - galima su šiukliavežiais tartis dėl paslaugų atpiginimo (aišku tie keli litai - ne milijonai)
* jei prireikia čekio iš užvakarykščio pirkimo - jis nebus aplipęs bulvėmis, faršo likučiais ir t.t.
* ES mažiau pyks ir tai galima paversti litu kišenėje
* mažiau perpildysime sąvartynus, o naujas sąvartynas labai brangiai kainuoja
* geriau naudoti perdirbtą žaliavą, nei importuoti naują;


Rūšiuoti užknisa, nes:
* ateini su dideliu maišu plastiko, o skylė tokia siaura plius konteineris pilnas (paspaudus - beveik tuščias)

Sakyčiau labai neteisingas straipsnis ir vertas ilgos diskusijos. Bet geriau yra daryti nei nedaryti ir viskas atsiremia į išprusimą, žinias ir tinginystę. Šis straipsnis labiausiai kvepia tinginyste. Pats rūšiuoju seniai ir pvz šiukšliudėžės neužima tris kart daugiau vietos. Maisto atliekos vietoj 60l tampa 20L, plastikas vietoj 60l tampa kokiu 30l ir popieriui dėžutė. jei rūšiuotum bent metus pamatytum kaip keičiasi proporcijos ir tavo elgesys.

Noriu ir aš pabambėti šią tema.
Gyvenu be didelės šeimos, beveik nevalgau namie. Kokakolu ir kitokio plastiko bonku neperku, neperku ir aliumo skardinių. Maisto atliekas daug maž kompostuojam, popierius ir kai kurias kartonines pakuokes (čia jau baisus nusikaltimas) sudeginu krosnyje su malkom- yra didelė, Smetoniška krosnis. Bet ir šiaip to popieriaus nebūna daug. Visokia buitinę techniką, elektroniką, gelžgalius priduodu darbe. Pakeliui nedidelį kiekį šiukšlių supilu į darbo konteinerį. Vietinio konteinerio neturiu. Aš žalietis? Gal būt. Bet štai ateina laiškas iš mafijos-sopranų, kurie sako: mum pofig kiek tu generuoji šiukšlių. Tu turi mokėti gana didelę sumą monopolistui ir jų nekaso ar tu žalias, raudonas ar žydras. Ar tu rušiuosi ar nerušiuosi. Mokėk ir viskas.
Aš skaičiavau, kad mano šiukšles suspaudus į kartoninę dėžutę būtų apsimoka siusti paštu į Kauno švarą ar į kitą miestą nei mokėti tiek kiek jie nori.
Po tokių akibrožtu man tikrai nesinori nieko rušiuoti, vistiek tas šiukšles šiukšlyne supils į tą pačia vietą ir gal rušiuos.

Aktualus reportažas:
http://grynas.delfi.lt/tv/ivertinkite-patys-stai-kam-isleido-13-milijonu-euru.d?id=67045478

1 |

Brukštelk žinutę