Skaitmeninė televizija: kas, ką ir kaip?

Dėkui už nuorodą į mano rašliavą :)

Dėl DVB-T priedėlių, ten kažkoks auksinis erdvių priedėlis. Galima paprastą SD raiškos įsigyti net ir už mažiau nei 150 litų. Šiaip siūlyčiau pirkti prekę lietuvišką http://www.e-selteka.lt , jie tikrai pagaminti Lietuvoje, kitaip nei lietuviški Acme gaminiai.

Ir sėkmės gaunat darbą technologijos.lt :)

Pvz.
Mano vietinis kabelinės teikėjas (Splius), tiekia tiek skaitmeninę, tiek analoginę televiziją. Problema - žiūrint analoginę TV, Discovery, History ir kiti ŽIŪRIMI kanalai - rodomi rusų kalba.

Lietuviškų kanalų žiūrėti neapsimoka, jei nori reklamų - jas gali ir youtube pažiūrėti...

Tiesa, vakar buvau nustebintas, per Antrą Lietuvos televizijos kanalą rodė naujametį vienos simfoninio orkestro įrašą.

Mano išvada tokia, kad analoginė televizija - niekam nereikalinga ir jau neužilgo ją visiškai pakeis skaitmeninė.

Hmm.. Gal čia tik Penki TV suteikia tokią galimybę, bet manau būtent dėl to skaitmeninio standarto galima "žiūrėti filmą nuo pradžių". Girdėjau, kad ir Gala TV siūlo tokį daiktą, bet negirdėjau, kad kas siūlytų prieš skaitmeninio standarto atėjimą į Lietuvą :)

Bomber, Gala yra du variantai: Skaitmeninė (antžeminė, DVB-T) ir Interaktyioji (interneto kabeliais, IPTV). Pastarajame variante ir yra įmanoma žiūrėti filmą nuo pradžių. Kitu atveju - ne, nes ryšys vienpusis: siųstuvas -> žiūrovas.

Man DVB-T bent dabar nepatinka. Stovi antena su stiprintuvu kambaryje. Ne visada rodo idealiai, bet dažniausiai - pakenčiamai. Tenka pareguliuot. Dabar su skaitmenine. Lyja lietus - kitos antenos padėtys, sninga - kitos, vėjas - kitas, naktis/diena - skiriasi, atsisėda katinas - nematau, skamba mobilus - nematau. Atsistoju nuo stalo - nematau.

Kad to išengčiau, turiu papildomai DAR investuoti į laukinę anteną, mąstyti, kaip man čia ją pasikabinti, prasigręžioti skyles languose kabeliui. Beje, nuo mobilaus tai neapsaugos, nebent pasistačius pakankamai aukštai ant stogo. Šlamštas.

Kokybės (išskyrus tuos kelis HD Vilniaus rajone) stebuklingos nėra, pasirinktas pigiausias glaudinimo būdas.

Tad mano požiūris toks - kai aš tos TV žiūriu nedaug, DVB-T (nemokamas turinys) man nereikalinga, nes jokio _apčiuopiamo_ pagerėjimo nejaučiu. Vienos problemos išnyksta, kitos atsiranda.

Ir apskritai, ateityje, nesvarbu, kuriuo būdu (labiau tikėtina DVB-C, DVB-S ar IPTV), manau turėtų paplisti individualių programų rinkinių galimybė kiekvienam vartotojui. Nes pirkti 40 kanalų (iš kurių kokie 14 ir taip nemokami) paketą dėl kokių 3 kanalų yra absurdas. Ne visus kanalus apsimokės retransliuoti, populiaresni bus pigesnis, mažiau populiarūs - brangesni, dalis visai nunyks. Aš mielai mokėčiau kokius 5-10 Lt per mėnesį už porą sporto ir kokį dar vieną kanalą.

Ai, beje, Penki TV irgi yra IPTV. Iš IPTV galimybės praktiškai neribotos. Riboja tik tavo interneto šlangos pralaidumas :)

Nafig televizija, kai yra Youtube, t.y. internetas? :)

Brukštelk žinutę