Skelbti ar neskelbti savo tikslus viešai?
Kiek anksčiau aptarėme tikslų pasiekimą, dar laikas pakalbėti dar vienu labai svarbiu, susijusiu klausimu: skelbti savo tikslus visiems ar ne? Kaip manote jūs? Kuris variantas jūsų nuomone padės pasiekti tikslo greičiau?
Koks mano atsakymas į šį klausimą? Taip, bet...
Jeigu aš pasakysiu, jog noriu būti kosmonautu, daugelis iš jūsų greičiausiai pasukinės pirštą prie galvos, kai kurie dar pridės, kažką panašaus į tai, jog esu labai unikalus. Kitaip sakant, paskelbus viešai ką nori padaryti, daugelis žmonių pasistengs jus atvesti į protą, pasodinti jus į savo vietą, kad be reikalo nešokinėtumėte. Taigi, skelbti savo tikslus visur ir visada, beveik tas pats kas daug kalbėti. Vieni daug kalba, o kiti pasiekia rezultatus.
Ir vis tik aš sakau, kad savo tikslus reikia skelbti, tačiau reikia labai atidžiai rinktis žmones, kuriems skelbiate savo tikslus. Kitaip sakant skelbti tik naudingiems žmonėms. Naudingus žmones aš skirstau į dvi kategorijas: motyvatoriai ir profesionalai.
Motyvatoriai greičiausiai bus žmonės iš jūsų draugų rato, tai tokie žmonės, kurie jus palaikys, kad ir kokią absurdišką idėją sugalvosit įgyvendinti. Jie niekada nesijuoks iš jūsų svajonių, o kai pasiskųsite, jog jums nesiseka, jie įkvėps jus noro tęsti pradėtus darbus.
Profesionaliai yra savo srities ekspertai. Tokių žmonių gali būti ir tarp jūsų draugų, bet labiau tikėtina, jog tai bus pašaliniai žmonės. Bendrauti su profesionalais yra svarbu, nes jie yra savo srities specialistai ir gali patarti jums, kad nekartotumėte jų klaidų ir aukštą jų lygi pasiektumėte greičiau. Vis tik reikia suprasti, jog ne kiekvienas profesionalas turės laiko ir noro padėti naujokui. Tačiau kartais užtenka vieno profesionalo patarimo ir rezultatai tampa pasiekiami ranka.
Aš nepritariu idėjai tikslų neskelbti absoliučiai niekam. Jeigu niekas nežinos niekas negalės jums padėti. O patarimai gali padėti išvengti klaidų ir padėti pasiekti tikslus greičiau.